Web sitemize hoşgeldiniz.

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll Hatası Çözümü

13 Ağustos 2018

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll; Windows işletim sistemi için Windows tarafından geliştirilmiş olan, dinamik bağlantı kitaplığı dosyalarıdır. Exe dosyalarına benzeyen bu küçük doyalar birden fala yazılım programının aynı işlevi paylaşması için gereklidir. Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll hatası aldığınızda Windows dosyayı düzgün yükleyememiş demektir. Bu hata kodu genel olarak bilgisayarınızı başlatırken ya da bazı programlarda belirli seçenekleri kullanmayı denerken alabilirsiniz.

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll Hatası Neden Ortaya Çıkar?

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll hatası genel olarak bilgisayarınızı düzgün kapatmadığınız ya da bilgisayarınıza virüs girmesi nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu durumlar DLL dosyalarını bozarak, bu hatayı almanıza sebep olur. Bunun haricinde Windows kayıt defterindeki bazı sorunlar sonucunda ortaya çıkabilmektedir. Windows kayıt defterindeki hatalara sebep olan ise daha yükleyip kaldırdığınız uygulamalardan kalan dosyalar olabilmektedir.

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll Hatası İçin Hangi Basit Çözüm Yolları Denenmelidir?

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll hatası için öncelikli olarak Windows güncellemelerini denetleyebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda sırayla Başlat- Denetim Masası- Windows Update adımlarını takip edebilirsiniz. Bu sayede Windows için olan güncellemeleri kontrol edebilir ve mevcut güncelleme varsa yükleme yapabilirsiniz. Güncellemeler tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızda fayda vardır.

Bu hatayı bilgisayarınızda bulunan virüs sebebiyle de alıyor olabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırabilmek adına bilgisayarınızda kapsamlı bir virüs taraması yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda virüs bulunuyorsa, virüs programınız aracılığıyla kötü yazılımları silebilirsiniz.

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll Hatası İçin Alternatif Yöntemler Nelerdir?

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll hatası için daha kesin bir çözüm olan bir diğer alternatif ise C++ dosyalarını indirmektedir. Windows’un resmî web sitesinden indirebileceğiniz bu dosyalar sayesinde bu hataya kesin çözüm bulabilirsiniz. Öncelikle dosyaları indirin ve akabinde yüklemesini gerçekleştirin. Yükleme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Aşağıda yer alan linkleri tıklayarak C++ dosyalarını Windows üzerinden indirebilirsiniz. Bu dosyalar Exe dosyası olarak indirilecektir. Bu sebeple virüs programını uyarı verebilir. Direkt olarak Windows resmi sayfasından yükleme yaptığınız için bu durum olumsuz değildir. Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll indir 32 bit için https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746571 adresine tıklayabilirsiniz. Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll indir 64 bit için  https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=746572 adresine tıklayabilirsiniz.

Api-Ms-Win-Crt-Runtime-L1-1-0.Dll hatasını bilgisayarınızda Vcredist (Microsoft Visual) programı yüklü olmadığı için de alıyor olabilirsiniz. Bu programı yüklediğiniz hata ortadan kalkabilmektedir. Bu programı yüklemek için Windows 64 bit kullanıyorsanız http://download.microsoft.com/download/8/c/b/8cb4af84-165e-4b36-978d-e867e07fc707/vc_redist.x64.exe, Windows 32 bit kullanıyorsanız http://download.microsoft.com/download/9/b/3/9b3d2920-49f7-4e76-a55c-d72b51e44537/vc_redist.x86.exe adresine tıklayarak indirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ