Web sitemize hoşgeldiniz.

Aromalı Sigara Kağıdı Nerelerden Alınır?

Öncelikle sigara kâğıtlarını bulmak ilden ile fark eder. Ancak sadece bulunması değil adları bile değişebilir bazı yerlerde çarşaf ismi ile anılırken, bazı yerlerde arap çarşaf veya rızla isimleri ile söylenir çoğunlukla iç anadolu ve doğu taraflarında sigara kâğıtlarını bulmak oldukça kolaydır. Peki, bu aromalı sigara kâğıtlarının çeşitleri nelerdir? Aromalı sigara kâğıtların çok çeşitti var ancak biz en değişik sigara kâğıtlarını sizin için derledik

  • Cola aromalı
  • Papatya aromalı
  • Nane aromalı
  • Sakız aromalı
  • Kahve aromalı
  • Orman mevyeli
  • Kivi aromalı
  • Portakal aromalı

Gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Nerelerde bulunur? Çoğunlukla Arap ülkelerinden ithalat edilmektedir. Ve arap ülkerleine en yakın olan ve sürekli göç halinde olan ülkemiz en yakın arap ülkeleri olan Suriye, Iran, Irak gibi ülkelere en yakın ilimiz hataydır. En yakın bölgemiz Doğu anadoludur. Hatay üzerinden doğu anadolu bu ithalatı sürdürmektedir ve en uygun fiyata doğu anadoluda kolalıkla bulabilirsiniz. Ülkemizde Batı kısımlara uzak olan arap ülkeleri en pahalı batı bölgelere ithalatını yapmaktadır. Doğu anadoluya oranla %80 daha pahalıya almaktadır. Fiyat farkı oldukça fazladır. Bu yüzden batıda tüketimi doğuya oranla oldukça azdır. Arap ülkelerinde sigara kağıdının bira bir adı arap çarşafı olarak geçer. Batıda ise çarşaf karadeniz ve akdeniz bölgelerinde ise rızla adı ile yaygındır.

Doğuda aromalı sigara kâğıtlarını nerelerde bulunur? Doğuda tütün ve tütün ürünleri satılan yerler oldukça yaygındır. Arap ülkeleri yakın olduğu için stok sıkıntısı kolay kolay çekilmez. Bu yüzden doğuda bazı tekel bayilerde veya tütüncülerde bu tür aromalı sigara kâğıtlarını bulmanız muhtemeldir, pek fazla bulmakta zorlanmazsınız. Batıda aromalı sigara kâğıdı nerelerde bulunur? Çoğunlukla Arap ülkelerinden değil stoklar doğudan alınır. Bu yüzden arap ülkelerinden 30 a satıyorsa doğu batıya %80 daha fazlaya satar. Çünkü arap ülkelerinden batıya çok fazlaya mal olur. yol ne kadar uzak olursa gelmesi zahmet, yol ne kadar kısa olursa gelmesi daha kolaydır aslında arap ülkelerinden de alınsa aynı maliyette olucaktır ancak doğu bunu avantaja çeviyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ