Web sitemize hoşgeldiniz.

Basit Spor Hareketleri

18 Haziran 2018

Eğer zamanınız olmuyorsa veya kısa süreli sporlar yapabiliyorsanız veya yeni spor yapmaya başlayacaksanız bu hareketleri yapabilirsiniz. Ya da seyahate çıktığınızda basit spor hareketleri yaparak hem tutulmalara ve ağrılara karşı önlem alabilir hem de zinde kalmış olursunuz. Her zaman spor yapmak için dört dörtlük spor merkezlerine gitmeyi beklemeyin ve her fırsatı basit hareketler için değerlendirin. Dönüşte spora devam etmeniz kolay olur ve dönüşte tekrar spora başlıyormuş gibi adale ve kas ağrılarınız oluşmaz.

  • Mekik çekmek en kolay yapabileceğiniz sporlar arasında.
  • Yürüyüş yapmak da fırsat buldukça yapabileceğiniz sporlar arasında bulunuyor ve yarım saatten sonra kalori yakmanıza yardımcı olacağını da belirtelim.
  • Bacaklarınızı belirli setler halinde karnınıza çekerek göbek kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.
  • Çökme hareketi ile her çöktüğünüzde bir süre bekleyerek, poponuzu ve bacaklarınızı sıkılaştırabilirsiniz.
  • Bacaklarınızın teker teker öne doğru belirli bir çizgiye basacak şekilde diğerini gerdirerek bacaklarınızı forma sokabilirsiniz.
  • Sandalye yardımıyla basit hareketler diyebileceğimiz bacak ve göbek hareketlerinizi yapabilirsiniz.
  • Ellerinizi ayaklarınıza uzatarak ve belirli süreçler vücudunuzu gergin şekilde bekleterek de spor yapabilirsiniz.

Siz yeter ki spor yapmak isteyin bir yolunu zaten bulursunuz. Basit spor hareketleri bunlardan sadece biri. Bu hareketleri yaparken hem çok yorulmaz hem de formunuzu korumaya yardımcı olursunuz. Hareketlerinizin yanında yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat edebilir ve daha fazla verim alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ