Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Çeşitlerinin Birbirinden Farkları

Tütün içmek için kullandığınız ürüne bong denir. Diğer tütün içmenizi sağlayan ürünlere göre çok basit bir düzeneği vardır. Genelde tek parça halinde bulunur. Ama bazı modelleri tak çıkar özelliği gösterebilir.

Bütün bong modellerinin çalışma prensipleri aynıdır. Tütünü su ile içmenizi sağlar. Tarihi açısından net bir bilgi yoktur. Fakat dünyada oldukça sevilen bir ürün haline gelmiştir. Ülkemizde de son birkaç senedir kullanılan bir üründür.

Bong Çeşitlerinin Farkları

Bong çeşitleri alıcıları için üretilmiş birçok farklı modele sahiptir. Bu modeller arasında en çok tercih edilenler, çok satanlar, ucuz olanlar, dekoratif olanlar gibi pek çok çeşitleri bulunur.

Bongların yapıldığı malzemeler vardır. Bu malzemeler cam, seramik, metal ve plastiktir. Hangi üründen yapılırsa yapılsın bong içerken keyif almanız sizin damak tadınız ve tütün tercihlerinize bağlıdır. Bunun dışında bong çeşitleri arasından tercih yaparken başka şeyleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Plastik bonglar piyasadaki en ucuz bonglardır. Bu açıdan herkesin mutlaka aldığı ya da almış olduğu bir bong çeşididir. Özellikle de ilk kez kullanacakların en çok tercih ettiğidir. Fakat temizliği zordur.

Seramik bonglar piyasadaki en pahalı bonglardır. Çok fazla tercih edilmemesinin sebebi hem pahalı olması hem de ağır olmadır.

Cam bong çeşitleri ise piyasada her türlü cebe uyacak fiyatlardan satıldığı için alıcıların en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Pahalı olanları olduğu gibi cep yakmayanları da mevcuttur. Üstelik kullanımı ve temizliği çok kolaydır.

Metal bonglar ise bong çeşitleri arasındaki tak çıkar özelliğine sahip bonglardır. Genelde sürekli yanında taşımak isteyenler için bu özellikte üretilmiştir. Bu durum temizliğini de kolay hale getirmiştir.

Bong Satın Alınabilecek Yerler

Eğer siz de tütün keyfi çıkarmak için bir bong satın almak istiyorsanız o zaman tütüncülerden yardım alabilirsiniz. Dışarda tütün ve tütün ürünleri satan dükkanlarda bong çeşitleri bulabilirsiniz. Dükkanlarda bulunan bong çeşitlerinden daha farklılarını veya daha fazla çeşidi istiyorsanız internet ortamından bong satın al olarak arama yapabilirsiniz. Böylece istediğiniz modelde bir bong çeşidi satın alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ