Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Çeşitlerinin Nargile Ve Pipe Gibi Ürünlerden Farkı

Bong satın al fikri tütün içmek için çok doğru bir karardır. Tütünü içmek için geçmişten beri kullanılan birçok ürün vardır. Nargile, puro, pipe ya da sigara ile tütün keyfi çıkarmaya çalışırız.

Bong da bu tütün keyfini size yaşatacak bir araçtır. Diğer tütün içmenizi sağlayan aparatlara göre bong tütünden daha fazla keyif almanızı sağlar.

Bong ve Nargile Karşılaştırması

Nargile eskilerden kahvehane kültürüyle aşina olduğumuz bir üründür. Nargile normalde tömbek tütünü ile içilen bir üründür. Fakat günümüz şartlarında evrim geçirerek aromalı tütünlerle tüketilmeye başlanmıştır.

Nargile büyük bir düzenekten oluşur ve birçok parçası bulunur. Ayrıca nargileyi yakmak için köz hazırlamanız gerekir. Bu açılardan bakıldığında nargile hazırlaması zahmetli ve uzun süren bir iştir. Ayrıca nargileyi bilen birinin yapmaması nargileyi içimi sırasında yakabilir. Yanan nargilenin dumanı ise sizi öksürtebilir. Bu gibi sebeplerden dolayı nargileye alternatif bong kullanabilirsiniz.

Bong tek bir parçadan oluşur ve nargileye göre çok daha basit hazırlanır. Bongun içerisine su doldurup tütün haznesine tütünü yerleştirdikten sonra tütünü yakıyorsunuz. Ağızlık kısmından bongun içinde oluşan ve yukarı yükselen dumanı içinize çekiyorsunuz. Bong hazırlamak için usta olmanıza gerek yok. Bong evde kolayca küçük bir nargile yapma aracıdır aslında. Ayrıca bongun küçük ve taşınabilir boyutlarda olması da nargileye göre kullanımının daha pratik olmasını sağlıyor.

Bong ve Pipe Karşılaştırması

Pipe tütünü hazne kısmına koyduktan sonra yakıp içmenizi sağlayan bir araçtır. Tütünü direkt yakarak içtiğiniz için sigara ve puro da olduğu gibi ağır bir içimi vardır. Bu yüzden de boğazınızı yakabilir, içimi serttir.

Bong ise soğuk su ile içildiği için tütününüzü yumuşatır. Dumanı hafifletir ve serinletir. Bu da boğazınızdan geçen dumanın boğazınızı tahriş etmesini önler. Daha keyifli bir tütün içimi sağlar.

En Keyifli Bong Cam Bong

Bong diğer tütün ürünleriyle kıyaslandığında daha keyifli bir araç. Kendi çeşitleri arasında da kıyaslanıyor. Bong çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürün cam bong. Camdan yapılmış bongların içimi de, hazırlanışı da ve temizlenişi de çok kolay. Camın içinden çektiğiniz tütünün tadını daha iyi alacaksınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ