Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Kullanmak Bağımlılık Yapar Mı?

Son zamanlarda ülkemizde tüketiminin artmasıyla bong hakkında merak edilen birçok soru da ortaya çıkıyor. Bu soruların arasında bongun bağımlılık yapıp yapmadığı da var. Sorunun cevabını öğrenmek için öncelikle bongun olduğunu ve hangi amaçlarla kullanıldığını bilmek gerekir.

Bong Aparatı Nedir?

Bong saf tütünü su yardımıyla yakarak içmeyi sağlayan bir araçtır. Bu aracın çalışma şekli nargileye benzer. Fakat nargileden farkı küçük olması ve köz kullanılmamasıdır.

Bong içimi için kullanılan ürün saf tütündür. İşlenmiş tütün ile kullanılmaz. Çünkü bu bong kültürüne terstir. İşlenmiş tütünden vazgeçemeyenler sigaraya devam edecek maalesef.

Bong nargile gibi bir çalışma şekline sahip demiştik. Bu yüzden tütünü su ile birlikte içiyoruz. Yani bong şişesi içerisine su dolduruyoruz. Hatta bu su soğuk olursa daha fazla keyif alabilirsiniz. Çünkü soğuk su tütünü yaktıktan sonra bong içinde oluşan dumanı soğutur ve ıslak dumana çevirir. Yani dumanı yumuşatır. Bu da size kolay içim sağlar. Bongun keyifli bir araç olmasını sağlayan da budur zaten.

Bazı kullanıcılar bong çeşitlerine göre de farklı tatlar alabileceğinizi söylüyor. Örneğin; cam bong ile içtiğiniz tütün keyfinin plastik bongla içtiğiniz tütün keyfinden daha fazla olacağını söyleyenler de var. Keyfiniz için siz uygun olan bongu seçmeniz gerekli.

Bong ve Bağımlılık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Piyasadaki tüm tütün ürünleri maalesef ki bağımlılık yapıyor ve hepsinin sağlığa zararı var. Fakat bongun yaptığı bağımlılık sigara ve alkol bağımlılığı gibi bir durum değildir. Çünkü bong içiminde saf tütün kullanılır ve bu tütün işlenmemiş olduğu için içerisinde kimyasallar bulunmaz.

Bongun yaptığı bağımlılık psikolojik anlamda bir bağımlılık olabilir. Çünkü bong ile içtiğiniz tütünden duman keyfini aldığınız zaman ve bunu seyretmeye doyamadığınızda sürekli olarak bong içmek isteyebilirsiniz. Ve evet bu da bir tür bağımlılıktır. O yüzden abartmamakta fayda var.

Eğer bong içiminde kimyasal başka maddeler kullanırsanız (esrar gibi) bu sağılığınızı büyük oranda tehlikeye atar ve bağımlı bir kullanıcı olursunuz. Fakat bağımlı olduğunuz şey bong değil kullanmış olduğunuz madde olur.

Kısacası bong ile içmiş olduğunuz saf tütün sizi madde bağımlısı yapmaz. Eğer içiniz rahat ettiyse bong satın al şeklinde bir aramayla bong çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ