Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Mekanizması Nasıl Çalışır?

30 Kasım 2017

Tütün içmeye yarayan bir ürün olarak bilinen bong Asya ülkelerinde ilkel bir şekilde çok eski zamanlardan beri kullanılıyor. Asya’dan kıta atlayarak daha sonra Avrupa’ya ve oradan da Amerika’ya geçmiştir. En çok Amerikan gençleri tarafından benimsenmiş ve sevilmiştir. Böylece tüm dünyada bir bong popüler kültürü oluşmuştur.

Oluşan bong kültürü sayesinde tütün içmek farklı bir boyuta taşınmıştır. Tütün içmeyi gerçekten zevkli bir hale dönüştürüyor bu ürün. Çünkü tütünü su ile içmenizi sağlıyor. Böylece yakılan tütün su içinde çözünüyor. Bu da bongu diğer ürünlerden daha az sağlığa zararlı bir ürün yapıyor. Bu sayede dünyada bong satın al fikri gençlerin kafasına yatmış oluyor.

Bongun Çalışma Sistematiği

Bong çeşitleri temel olarak üç bölümden oluşuyor. Öncelikle bongun su koymanız için alt kısmında kaseye benzer bir bölümü vardır. Bu bölüme su bongun büyüklüğüne göre göz kararı su koyuyorsunuz. Dikkat edin su çok fazla olmasın.

Bongun yan tarafında küçük bir ince boruya benzer çıkıntı bulunur. Bu çıkıntı tütün koyma haznesidir. Aynı zamanda bu hazne bir filtredir. Tütünün bongun içindeki suya düşmesini engeller. Bir de yine çok dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise tütünün parçalara ayrılmasıdır. Hazneye yerleştirmeden önce tütünü mutlaka öğütmeniz ve küçük parçalara ayırmanız gerekecektir.

En son aşama ise tütünü yakıp bong içerisinde oluşan dumanı ağızlık denilen kısımdan derin bir nefesle çekmenizdir. Ciğerlerinize giden dumanı daha sonra tekrar ağız yoluyla dışarı vermeniz gerekir.

Bong Isıya Dayanıklı Mıdır?

Bong genel olarak ısıya dayanıklı maddelerden yapılmak zorundadır. Çünkü tütünü yakarak içtiğimiz için bong içerisinde sürekli olarak bir ısı mevcut olacaktır. Fakat piyasada birçok farklı bong çeşidi bulunuyor. Bu bong çeşitleri arasından ısıya en dayanıklı olanı seçmeniz gerekir. Yoksa bong kısa bir süre sonra kullanılmaz hale gelecektir.

Yapıldığı malzemeler göz önünde bulundurulursa ısıya en dayanıklı bong çeşidi camdan yapılmış olanlardır. Cam bong şişeleri genelde borosilikat camdan yapılır. Borosilikat ısıya en dayanıklı cam türüdür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ