Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Ne İçin Kullanılır?

Tütün ürünlerini keyifli bir şekilde içmeniz için üretilmiş alternatif bir tütün ürünü olan bong, popülaritesini giderek artırıyor. İnsanlar tarafından bilindikçe daha da ilgi çekici hale gelen bu ürün birden fazla çeşidi de mevcut.

Bongun üretimindeki temel amaç tütün içmeyi keyifli bir hale getirmektir. Çünkü bong içimi sırasında yoğun bir duman oluşur. Ayrıca su ile içildiği için de çektiğiniz nefes yani duman boğazınızdan ferah ve yumuşak bir şekilde geçer. Bu açıdan diğer tütün ürünlerine benzemez ve hafiftir. Fakat kapalı alanda içildiği zaman nefes almayı zorlaştırabilir çünkü yoğun duman oluşumu sebebiyle bulunduğunuz ortamı duman altı yapabilir.

Bong İlk Çıkış Noktası ve Yaygınlaşması

Bong ilk olarak Hindistan’da kullanılmıştır. Hindistan halkı bongu bambudan yapmaktadır. Daha sonra Asya ülkeleri ve doğu ülkelerinde kullanımı başlamıştır. Fakat dünyada kullanımının artması Amerika ve Avrupa’ya sıçramasıyla başlamıştır.

Amerika ve Avrupa’da gençlerin çok ilgisini çeken bir ürün olmuştur bong. Bu yüzden Amerika bong üretimine başlamıştır. İlk başlarda plastik ve cam bong üretimine başlanmıştır. Daha sonraları seramik, plastik, akrilik gibi maddelerden de üretilmiştir.

Farklı maddelerden bong çeşitlerinin üretilmesiyle beraber kişilerin zevkleri ön plana çıkmıştır. Buna bağlı olarak özel tasarım bong çeşitleri üretilmeye başlanmıştır. Hepsi birbirinden güzel bu bong çeşitleri alıcı kitlesinin hoşuna gitmiştir ve bong kültürü tamamen dünya çapında popülerleşmeye başlamıştır.

Bong İçimi Nasıl Olur?

Bong satın al fikrini düşünüyorsanız bongun nasıl kullanıldığını da bilmelisiniz. Bong saf tütünle ve su ile içilen bir üründür. Fakat bazı yerlerde yasa dışı şekilde başka maddelerle de kullanabiliyorlar. Bu tür maddelerle bong kullanmak çok tehlikelidir.

İşlenmiş tütün ile bong kullanmak ise boğazınızı tahriş edebilir ve içimi sert olabilir. Bu yüzden saf tütünü küçük parçalara ayırarak bong içmeniz tavsiye edilir. Suyunuzu soğuk koymanız içiminizi yumuşatmak adına faydalı olacaktır. Böyle daha çok keyif alabilirsiniz. İsterseniz suyunuzun için buz parçaları da koyabilirsiniz. Aromalı tütünlerle de bong kullanabilirsiniz. Hatta isterseniz bong içine su yerine farklı sıvılar da koyarak tatlandırabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ