Web sitemize hoşgeldiniz.

Bong Satın Al Yasal Bir Eylem Midir?

Bong kullanımı tam olarak bilinmediği için bong satın al durumu da yasal mı değil mi merak ediliyor. Tütün tüketicileri bong kullanmak istiyor fakat bu konuda ciddi manada tereddütleri var. Bu tereddütlerin olması çok normal.

Bong yakarak içebileceğiniz tüm bitkisel ürünler için tasarlanmış bir araçtır. Kökeni Hindistan’a dayanır. Tütün içmeyi farklı bir boyuta taşır. Yasal olup olmaması konusunu da sizler için hemen anlatalım.

Bong Yasallığı

Bong sadece tütün ve benzeri ürünleri içmenizi sağlayan bir aparattır. Bong kullanımı tamamen yasaldır. Bongun yasallığını bozan durumlar ise bongla beraber kullanacağınız ürünlerdir.

Bong aslında nargileye benzer ve evinizde küçük taşınabilir bir nargile keyfi yaşamış olursunuz. Yani bongu tütünle kullandığınız zaman yasallık konusunda bir sıkıntı olmaz. Fakat bong içimi için yasal olmayan, esrar gibi ürünler kullanırsınız başınız hukuken derde girebilir, sağlığınızı da büyük ölçü de riske atmış olursunuz.

Bu açılardan baktığımızda bong satın almanın ya da kullanmanın herhangi bir hukuki yaptırımı yoktur. Hukuki yaptırımlar kullandığınız maddeye bağlı olarak değişir.

Bong Kullanımı Nasıl Yapılır?

Bong kullanımı çok basittir. Bong edinen herkes bongu tek başına dakikalar içinde hazırlayabilir. Bong için önce gerekli olan malzemeler;

  • Soğuk su
  • Saf tütün
  • Grinder tütün öğütücü
  • Çakmak

Bu malzemeleri tamamladıktan sonra bongunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz. Öncelikle tütününüzü grinder tütün öğütücüye koyarak öğütmelisiniz. Bu tütünün tutuşmasını sağlayacak. Daha sonra bong içerisine bir miktar soğuk su koymalısınız. Soğuk suyun amacı dumanı yumuşatmak ve ferah bir içim sağlamaktır. Daha sonra öğütmüş olduğunuz tütünü tütün haznesine yerleştirin. Yerleştirdiğiniz tütünü çakmağınızla yakın ve bongun ağızlık kısmından bong içerisinde yükselen dumanı içinize çekin. İşte bong bu şekilde hazırlanıyor ve kullanılıyor.

Bong içiminizin kaliteli olmasını istiyorsanız tütünü kaliteli seçmeli ve kullanacağınız bongu da almadan önce iyi araştırmalısınız. Plastik bonglar ısıya dayanıklı olmadığı için tütün yakımı sırasında kanserojen maddeler açığa çıkarabilir örneğin. Bu yüzden genelde cam bong çeşitleri daha çok tercih ediliyor bong kullanıcıları arasında.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ