Web sitemize hoşgeldiniz.

Bonglar ve Bong Temizliği

5 Aralık 2017

Bong, hikâyesi Hindistan’a kadar uzanan bir tütün içme aracı. Bu araç sayesinde yine egzotik bir tütün içme araç olan nargile deneyimine benzer bir deneyim yaşıyorsunuz. Bonglar artık online olarak pek çok tütün mağazasında satılıyor. Bongları alırken de boyut ve renklerini de göz önünde almak gerekiyor. Çok farklı boylarda ve renklerde pek çok bong online mağazalarda bulunuyor. Bongları kase, oda, carb, alt kat ve ağızlıktan oluşan bölümleri bulunuyor. Kase bölümüne istediğiniz tütün çeşidini koyuyorsunuz. Daha sonra buradan yakılan tütün ürünleri oda denilen alana doluyor. Bu alan bonga su konulan hazne olarak biliniyor. Tütün yandıktan sonra duman carbın içinde oluşurken alt kat bölümünde ise su oluyor. Ağızlık ile bongu pipo mantığı ile yakıyor ve daha sonra burada içim sağlıyorsunuz. Tütün ürünlerini içmek için bongların aynı zamanda filtreler ide bulunuyor. Bunların yardımı ile tütünde bulunan katran gibi zararlı maddeler de süzülmüş oluyor.

Bong Çeşitleri

Bong satın al anahtar kelimesini online olarak arattığınızda pek çok bong çeşidinin de olduğunu göreceksiniz. Bunlar hem plastik hem de cam olarak üretiliyorlar. Plastik bonglar daha dayanıklı ve yanınızda taşıması da kıvrılma özelliği sayesinde daha kolay oluyor ancak cam bong çeşitleri hem dekorasyon için daha şık hem de daha uzun ömre sahip oluyorlar.

Bong Temizliği

Cam bong ve plastik bongları kaynar su yardımız ile temizleyebilirsiniz. Cam bongların büyük olanlarını da sıcak su ve fırça kullanarak temizlemeniz mümkün olabilyor. Cam bonglar aynı zamanda bulaşık makinesinde de yüksek ısıya dayanıklı olduğu için temizlenebiliyor. Bonglar genelde el yapımı camdan üretiliyorlar. Bu yüzden de fiyat olarak plastiklere göre biraz daha pahalı olabiliyorlar ancak sağlıklı bir tütün çimi için cam bonglar daha çok tercih ediliyor. Bong seçenekleriniz ne olursa olsun temizlik konusu en dikkat edilmesi gereken işlemlerden biri. Tütünün zamanlara bıraktığı sarımsı lekeyi temizlemek hem hijyen hem de rahat bir içim açısından oldukça önemli. Bunun dışında bong filtrelerini de kaynatarak temizlemek mümkün olabiliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ