Web sitemize hoşgeldiniz.

Cihangir Ünlülerin Gittiği Cafeler

3 Ağustos 2018

Cihangir özellikle sanat dünyasından isimleri görebileceğiniz İstanbul’un en nadide semtlerinden biri olarak biliniyor. Cihangir ünlülerin gittiği cafeler ile ünlü olurken kedileri, cafeleri ve başka özellikleriyle de öne çıkıyor. Eğer İstanbul’da yolunuz Cihangir’e düşerse mutlaka ünlülerin uğrayabileceği cafeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Ünlülerle Karşılaşma İhtimalinizin Yüksek Olduğu Cafeler Hangileri?

  • Susam Cafe: Mahalle barı kıvamında olan Susam Bar ya da Susam Cafe, kahvaltı ve akşam yemeği seçenekleri ile her zaman gidebileceğiniz yerlerden biri. Ata Demirer, yönetmen Çağan Irmak gibi isimlerin sık sık uğradığı mekanların başında geliyor.
  • Smryna Cafe: Dizayn ve lezzetiyle öne çıkan mekan Cihangir’de ilk akla gelen yerlerden biri. Mahalle mekanı kıvamında olan cafeye sık sık ünlüler uğruyor.
  • Aliye Meyhane: 2012 senesinde açılan ve kısa sürede sevilen mekan rakı severlerin uğradığı yerlerden biri oluyor. Rutkay Aziz, Can Bonomo, Aliye gibi sanatçıları burada görebilirsiniz.
  • Savoy: Balık ve meze denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri oluyor Savoy. Teoman, Erdem Yener, Ece Uslu gibi isimler bu mekana sık sık uğruyor.

Cihangir’de Yönetmenlerin Uğradığı Mekanlar Hangileri?

  • White Mill: Dışarıdan küçük gözükse de arka kısmında geniş bir açık alana sahip olan ve bu gizli bölgesi nedeniyle ünlülerin severek oturduğu mekan, konseptiyle de seviliyor. Yönetmen Mustafa Altıoklar ve Mustafa Erdoğan mekana sık gelen isimler arasında yer alıyor.
  • Firuzağa Kahvesi: Semtin en köklü mekanlarından biri olan Firuzağa Kahvesi isminden de anlayabileceğiniz gibi kahvesiyle ünlü. Yönetmen Zeki Demirkubuz’un sürekli uğradığı yerlerden biri oluyor.
  • Cafe Firuz: Firuzağa kahvesinin yakınında bulunan bu cafe, oturmuş bir kitleye sahip. Ünlülerin masası denilen ve hiç boş kalmayan masaları bile bulunuyor. Daha çok yönetmenlerin uğradığı bu mekan şirin bir konsepte sahip.

Ünlüler Bu Semtleri Daha Çok Tercih Ediyor

Ünlü isimler Cihangir dışında Beyoğlu ve Bebek gibi semtleri de çok fazla tercih ediyor. Cihangir ünlülerin gittiği cafeler ile en çok tanınan semt olurken bar ve gece hayatı için Beyoğlu daha popüler semtler arasında bulunuyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ