Web sitemize hoşgeldiniz.

Cilt Yapısına Göre Maskeler

Gün içerisinde birçok toza ve pis havaya maruz kalan cildiniz için canlandırma çalışmaları yapmak gerekir. Cilt günün stresi ile birlikte yapısı itibari ile ekstra takviyelere ihtiyaç duymaktadır. Cildinizin kuru, yağlı veya normal olması itibariyle yapılan bakımı da cilt türüne göre yapmak gerekmektedir. Cildin ihtiyaçlarına göre gereken vitamin ve mineral takviyesi düzenli olarak yapılmalıdır. Cilt bakımı yapılırken gereken yağlarında cilt tarafından emilmesi gerekmektedir. Bunu için günlük olarak yapılmasına göre cilt yapısına göre maskeler uygulamak gerekir. Cilt yapısına göre maskeler cildin günlük bakımını yapmaya yardımcı olur.

Yüz Maskeleri Çeşitleri

  • Türk kahvesi maskesinin günlük olarak yapılması peeling etkisi göstermektedir. Türk kahvesi telvesi ile kolayca yapabileceğiniz bu maske aynı zaman da oldukça yararlıdır. Kesinlikle şekerli telve ile yapılmamalıdır. Kahve de bulunan küçük moleküler yapı sayesinde gözeneklerin arındırılması oldukça kolaydır. Tüm yüzünüze sürdüğünüz kahve telvesini yaklaşık yarım saat beklettikten sonra yıkamanız tavsiye edilir.
  • Salatalık maskesi cilt yapısına göre maskeler içersinde özellikle kuru ciltler için tavsiye edilmektedir. Yarım salatalık içerisine 1 kaşık yoğurt, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir miktar bal karıştırarak maskenizi hazırlayınız. Yarım saat bu karışımı yüzünüzde bekletip yıkayabilirsiniz. Böylelikle cildiniz nemlenmiş ve toksinlerinden arınmış olacaktır.
  • Cildiniz çok yağlı bir yapıda ise, yulaf ve limon suyu ile hazırlanmış maske tam olarak size göre bir maskedir. 3 çay kaşığı pişmiş yulaf içerisine 3 çay kaşığı limon suyu karıştırarak cildinizde 20 dakika bekletiniz. Bu maske cilt üzerinde ki fazla yağın emilimini hızlandırır aynı zaman da gözenekleri açar.
  • Cilt tipiniz kuru ise ve cilt rengini aydınlatmak istiyorsanız cilt yapısına göre maskeler içerisinde size en uygun olanı bal ve yoğurt karışımı maskedir. Yoğurt içindeki enzimler sayesinde cildi aydınlatır. Bal ise antiseptik bir madde olduğu için cilt üzerindeki mikropları ölmesine yardımcı olur. Bu maskeyi hazırlamak için eşit miktarda bal ve yoğurdu karıştırınız krem kıvamına getiriniz. Yaklaşık yarım saat kadar yüzünüzde bekleti ılık suyla yıkayınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ