Web sitemize hoşgeldiniz.

Colibri Çakmak Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Çakmak, çakmak taşına vurulduğunda kıvılcım çıkararak ateş veren metal parçaya denir. İlk çakmak benzeri alet barutu ateşlemek için silahlarda kullanıldı. Bu işlem yaklaşık 16. Yüzyılda yaşandı. Ayrıca ilk çakmak mucitti bir Alman kimyagerdir. 18. Yüz yılın başlarında Johann Wolfgang Döbereiner tarafından bulundu. Çakmaklar öncelerde ocaklarda, banyolarda, bahçelerde ve odalarda soba yakmak için kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle her şey akıllandığı için çakmağa ihtiyaç kalmadı. Asıl çakmak kullanım alanlarına kavuştu. Yani sigara, pipo ve puro gibi maddeleri yakmada kullanılır oldu. Kaliteli şık ve modern çakmaklar oluştu. Birçok firma çakmak üretmesine rağmen birkaç firma gerçekten parmakla gösterilmeye başlandı ve çakmaklara bile garanti kapsamı getirildi.

Colibri çakmaklar, üzerindeki el ile işlenmiş seri numaralarından, markalarının çakmağın sol alt köşesinde olmasından ve en önemlisi de fiyatından Colibri çakmak kalitesini anlarız. Fiyatları oldukça yüksek ve sertifikalı ürünlerdir bunlar. Öyle ki bir sıkıntı yaşandığı takdirde garanti kapsamındaki konulara colibri servis hizmetleri bakıp tamiratını yapmaktadırlar. Genellikle gümüş ve siyah karışımı renk ve modelde ürettikleri çakmaklar en ucuzu 400 TL ile 3.000 TL arasında fiyatla satılmaktadır. Colibri çakmakları genellikle puro ve pipo içicileri kullanmaktadır. Tabi ki birde koleksiyonerler kaliteli ve markalı çakmakları koleksiyon haline getirmek için almaktadır. Colibri markası çakmaklar da 2015 yılına özel sınırlı sayıda üretilmiş ‘Arturo Fuente’ adına ve anısına üretilmiş üzerinde logosu olan çakmaklar sınırlı sayıyla satılmaktadır.

Colibri çakmak kalitesi nasıl anlaşılır diyen arkadaşlara üzerindeki seri numarasını mutlaka kontrol ediniz aynı şekilde çakmağın üzerindeki sol al köşede marka logosunu da inceleyin. Zaten çakmakla biraz ilgilenen varsa çakmağın ağırlığından yanış şekline kadar hepsi kalitesinin kanıtıdır. Ayrıca en büyük kanıtı fiyatıdır. Fiyatları 45 Euro ile 400 Euro arasında fiyatları vardır. Bundan ucuza alınanlar kesinlikle Colibri çakmakları değildir. Kısacası çakmak severler zaten kalite konusunda nelere dikkat edeceğini iyi bilir. Ancak çakmaktan anlamayanlar çakmak alacaksa mutlaka bir bilene danışın. Sonra kalitesiz çakmağa veya sahte çakmaklara gereğinden fazla para ödemeyiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ