Web sitemize hoşgeldiniz.

Elma Sirkeli Yüz Maskesi

3 Haziran 2018

Kirden ve yağdan dolayı tıkanan cilt gözeneklerini elmalı sirkeli yüz maskesi sayesinde açabilirsiniz. Özellikle elma sirkesi sivilce oluşumunu en aza indirmektedir. Cilt lekelerini ve sivilcelerini yok etmek için özel bir maske hazırlanması gerekmez. Tek yapmanız gereken gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla elma sirkesini lekelerin üzerine sürmenizdir.

Elmalı Sirkeli Maskesi Malzemeleri

  • 1 – 2 çay kaşığı elma sirkesi
  • ½ limon suyu
  • 2 tane yumurta

Hazırlanması: Yumurtaları aklarından ayırınız. Bunun üzerine limon suyu dökün ve karıştırın. Ardından elma sirkesini dökerek yumurta akları iyice kabarana kadar karıştırın. Yüzünüzü ılık su ile yıkadıktan sonra maskeyi bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Maskeyi göz ve ağız çevrenize sürmeyin. Maske, yüzde 10 – 15 dakika durduktan sonra yüz ılık suyla yıkanmalı. Yüzden maske tamamen çıkarıldıktan sonra nemlendirici sürülmeli. Elma sirkeli yüz maskesi sayesinde cilt gözeneklerindeki yağ ve kir tamamen temizlenir. Sivilce oluşumu engellenir. Aynı zamanda da genişlemiş olan cilt gözenekleri ufalır.

Elma sirkesi ve cilde yararları

Sirke, cilt üzerinde bulunan bakterilerin temizlenmesini sağlar ve iltihaplanmayı engeller. Cildin asit dengesini sağlayarak fazla yağın atılmasını sağlar. Düzenli şekilde kullanılan elma sirkesi ciltteki pürüzlü yerleri azaltmaktadır. Ciltte oluşan lekeleri azaltır, bunun için lekelere gece yatmadan önce sirke sürülmelidir.

Amaç: Her bitkinin vücuda ayrı bir yararı vardır. Bunların olumlu sonuç vermesi için organik halde kullanılması gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ