Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Kore Filmleri

17 Temmuz 2018

Kore dizileri büyük bir revaçta iken filmleri de trend haline gelmeye başladı. Etkileyici ve özgün filmleri ile ön plan çıkmaktadırlar. Bu makalemizde ‘en iyi Kore filmleri hangileridir?’ konusunu baz aldık.

Uzak Doğu sinema kültürünü tüm Kore filmlerinde rahatlıkla hissedebileceksiniz.

Fabricated City

Kendine hayran bırakan grafiklere sahip olan filmde, Kwon adlı karakter işsiz güçsüz biri. Ancak sanal gerçeklik oyunlarında çok iyi olan Kwon’un üzerine bir suç atılır. Cinayet ile suçlanır. Bunun üzerine bir hacker olan Yeo-Wool ile beraber suçsuzluğunu ispat etmeye çalışır.

The Day Before

Su-in, eşini öldürmek suçundan dolayı hapse atılır. Gerçek katil bulunamaz. Hapse atılan Su-in bir süre sonra hapisten kaçar ve gerçek katili aramaya başlar. Bu sırada Mi-ah isimli bir bayan ile Su-in arasında bir aşk yeşerir. Film en iyi Kore aşk filmleri arasında gösterilmektedir.

The Con Artists

Çok farklı bir kurguya sahip film 2014 yapımıdır. Biri kasa hırsızı, biri kalpazan diğeri ise hacker olan üç kişi bir mücevher dükkanını soymayı planlamaktadır. Ancak, mücevher dükkanının sahibi olan Baskan Jo’da milyon dolarlık bir hırsızlık gerçekleştirmek için kaliteli bir kasa hırsızı aramaktadır. Kore filmleri romantik komedi filmlere ağırlık verirken bu film çok aksiyonlu bir suç filmidir.

Fısıldayan Koridorlar 5

Kore gerilim filmleri, genelde dram ve korku türlerinin birleşiminden oluşur. Unjoo, Soy, Eugena, Eun-young aralarında intihar edeceklerine dair bir söz verirler. Ancak bunların arasından yalnızca Unjoo intihar eder. Unjoo’nun kardeşi olayın peşine düşer ve söz verilen intiharın ardında yer alan gizemi öğrenir. Film 2009 senensinde vizyona girmiştir.

We Teach Love

Filmin mantığı şu: Bir kadın yıllarca bir erkeğe aşık ancak hiçbir zaman açılamamaktadır. Bunun için bir çöpçatan firmasından yardım alır. Lee Jin Yee isimli bayan karakter Chul Woo’yu elde edebilmek için elinden geleni yapar. Kore filmleri romantik ve komedi dallarında kaliteli filmleri seyrimize sunmaktadır.

En iyi Kore filmleri içerisinden seçiminizi yapın ve izlemeye başlayın. İyi seyirler dilerim.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ