Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Reklam Ajansları

20 Temmuz 2018

En iyi reklam ajansları hakkında bilgi edinebilmek için öncelikle reklam ajanslarının neler yaptığını bilmek gerekmektedir. Reklam, yaklaşık 200 yıldır var olan bir kavramdır. Bir ürünün tanıtımında, tercih edilmesini sağlamak için öne çıkarılması adına yapılan her iş reklam kavramına girebilir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte reklam ajanslarının kullandığı metaryeller de oldukça gelişmiştir. Artık görsel basının ve medyanın oldukça fazla gösterimde olduğu bu dönemlerde teknoloji sayesinde aynı anda tüm dünyadaki insanlara ulaşabilmek mümkün olabilmektedir. Reklam ajansları en son teknolojik bilgileri kendi sektörleri üzerinde kullanmaları başarılarını perçinleyecektir.

Reklam Ajansları Neler Yapar?

Reklam ajansları neler yapar? Sorusuna verilebilecek en net yanıt tanıtım olabilir. Ürünü en doğru doğru şekilde tanıtmak reklamcıların işidir. Reklam ajansları özgün ve farklı tasarımlar, yaratıcı fikirler üretebilen bir kadroyla çalışır. Bu konuda eğitim alan kişiler reklam sektöründe ne kadar yaratıcı fikirler öne sürebilirlerse o kadar başarılı olurlar.

Taklitten sakınan, anlatımı farklı bir şekilde ortaya koyabilen ve en önemlisi de reklamı yapılacak olan ürüne bambaşka bir açıdan bakan kişiler reklam ajanslarının başarılı beyinleridir.Reklam ajansı aynı zamanda büyük firmaların da kendi ürünlerinin tanıtım işlerini güvenle teslim ettikleri bir iş koludur.

En İyi Reklam Ajansları Listesi İlk 10

  • TBWA/ İstanbul
  • Y&R İstanbul + Team red İstanbul
  • Havas Worldwide Turkey Group
  • Alametifarika
  • Medina Turgul DDB
  • Rafineri
  • 4129Grey
  • A.R.K.A
  • Ogilvy&Mather

Dijital Reklam Ajansları

Dijital reklam ajansları, bu dönem için en çok tercih edilen ajans çeşidinden biridir. Gelişen tüm teknoloji ile birlikte reklam sektörünün de dijital çağı başlamıştır. İnsanlar tarafında çok fazla kullanılan sosyal medya araçları dijital reklamlar için uygun bir ortam sağlamaktadır. İyi bir dijital reklam ajansı sosyal medyada insanların taleplerini iyi bilir ve tüm yenilikleri takip eder.

Creative Reklam Ajansları

Creative reklam ajansları daha çok ürünü tanıtırken farklı bakış açısını ortaya koyan, yaratıcı fikirleri ile unutulmaz bir reklam ortaya koyabilen ajans türüdür. Markaların unutulmayan amblemlerinden tutun reklam kampanyalarına kadar birçok fikir creative reklam ajanslarından çıkar. Müşterinin ürünü ve muhtemel alıcılar arasında dikkat çekiciliği sağlayan bir aracıdır.

Kendine has, ürünün dışına çıkmadan farklı stratejik tanıtımlar ile ürünü diğerlerinden öne çıkarabilir. En iyi reklam ajansları bu yaratıcılık ve yeni fikirlerin ortaya çıkması konusunda yarışmaktadırlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ