Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Zombi Filmleri?

23 Temmuz 2018

Zombi filmleri son dönemde büyüleyici derece rağbet görmeye başlamıştır. Önceden zombiler romanlarda ve filmlerde daha çok süs karakteri (yan karakter) olarak yer alırdı. Filmler ve dizilerden büyük bir başarı da gelmezdi. George A. Romero adlı bir yapımcı geldi ve her şeyi değiştirdi. En iyi zombi filmleri, bu yapımcının çektiği filmin gördüğü rağbetten sonra ortaya çıkmaya başladı. Zombi filmleri 2017 ve 2018 yıllarında pek karşımıza çıkmamakta. Zombi filmlerinin yerini diziler çok iyi doldurmaktadır.

Night of the Living Dead (Yaşayan Ölülerin Gecesi) (1968)

Ölen varlıkların tekrar canlanması halkta paniğe sebep olur. İnsanlara saldıran, et yiyen bu canavarlardan korunmak için bir çiftlik evine sığınılır. Evin etrafına barikat çekerek sığınak haline getirirler. Yönetmen ve yapımcısı olan George Romero, yapımcılara ‘bir zombi filmi nasıl çekilir?’ çok iyi öğretiyor. Gördüğü büyük rağbet sonrası büyük bir akım doğmuş oluyor.

World War Z (Dünya Savaşı Z) (2013)

Filmde Brad Pitt’in canlandırdığı Gerry Lane, Eski Birleşmiş Milletler çalışanıdır. Gerry’nin çok hızlı yayılan ve devletlerinde engel olamadığı zombi saldırısını durdurması gerekmektedir. Yoksa insanlık yok olacaktır. Zamana karşı bir yarış başlamıştır.

Dawn of the Dead (Ölülerin Şafağı) (2004)

Zombilerin şafağı adlı film ile karıştırılabilinmektedir. Filmde bir veba salgını başlamış ve bu saldırıdan bazı insanlar kurtulabilmiştir. Bir alışveriş merkezine sığınan insanlar ölüm kalım mücadelesi içerisinde bu soruna bir çözüm aramaktadırlar. Yapıldığı yıla göre iyi grafiklere ve makyaja sahip olan film, her daim sizi yerinden sıçratabilir.

28 Weeks Later (28 Hafta Sonra) (2007)

Rage virüsü 6 ay içerisinde Büyük Britanya bölgesini ele geçirmiştir. Amerikan orduları yaşayanları kontrol etmek ve korumak için askeri birlik hazırlar ve ülkenin küçük bir bölgesinde koruma bölgesi oluşturmaya başlanır. Bu arada mülteciler ülkelerine geri gönderilmektedir. Ancak; bilinmeyen bir şey var; mültecilerin birinde Rage virüsü vardır.

Unutulmaz zombi filmleri arasında yer alan film de Jeremy Renner başrol oynamaktadır.

En İyi Zombi Filmleri?’ başlıklı yazımızın burada sonuna gelinmiştir. İyi seyirler dileriz.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ