Web sitemize hoşgeldiniz.

Eyüp Peygamber Mezarı Nerede ?

29 Temmuz 2018

Bizlere tüm hayatı boyunca sabrın en önemli örneklerinden bir tanesi olarak gösterilen Eyyüp peygamber, en çok tartışılan şahsiyetlerden bir tanesidir. Şeytanla olan mücadelesi ve bunun sonunda da şifa bulması hayret uyandırıcı olmasıyla birlikte rivayete göre kendisinin ölümü yine bu şekilde gizemlidir. Eyüp Peygamber milattan önce 1236 yılında 93 yaşındayken vefat etmiş bir peygamberdir. Ayrıca kendisinin yine aynı tarihte, bir hafta içerisinda gömüldüğü bilinmektedir.

Eyüp Peygamberin mezarına nasıl gidilir ?

Genellikle milattan önce doğup ölmüş olan peygamberlerin mezarlarına ulaşmak neredeyse imkansız gibidir. İşte bunlardan bir tanesi olan Eyüp Peygamberin mezarı da birçok kişinin kafasında soru işareti bırakmakta ve bu nedenle de Eyüp Peygamber mezarı nerede sorusu sorulmaktadır. Şu andaki en son Eyüp Peygamber mezarı, Urfa Viranşehir ilçesinde bulunmaktadır. Ancak aynı zamanda Eyüp Peygamber Türbesi Diyarbakır içerisinde de mevcuttur. Bu nedenle birçok Eyüp Peygamber Türbesi’ nin olduğundan bahsetmek mümkündür. Nerede öldüğü ve bununla birlikte ölüm sebebi tam olarak bilinmeyen Eyüp Peygamber ile ilgili sır perdesi henüz tam olarak aralanmış değildir.

Eyüp Peygamber nasıl öldü, ölüm sebebi nedir ?

Yapılan rivayetlere göre Eyüp Peygamber 93 yaşındayken o zamanki dönemin şartlarına göre uzun yaşamış olduğu söylenmektedir. Eyüp Peygamber yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kalp problemleri sonucunda hayatını kaybetmiştir. Eyüp Peygamber neden öldü soruları sıkça sorulabilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de milattan önceki zamanlarda peygamberlerin ölüm nedenlerinin günümüz bilim koşullarla tam olarak çıkarılamamasından kaynaklıdır. Ancak tüm bunlara rağmen Eyüp Peygamberin yaşı ve ne zaman öldü ile ilgili bazı detaylara da ulaşılmıştır. Eyüp peygamber’in çok büyük hayranı ve aşığı olan kişiler onun türbesini sık sık ziyaret etmek için Eyüp Peygamber mezarı nerede araması yapmaktadırlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ