Web sitemize hoşgeldiniz.

File Çanta Nasıl Örülür, Yazlık File Çanta Yapımı

File pazar çantası yapımı ile hem günlük hayatınızda hem de market alışverişlerinizde severek takabileceğiniz bir ürün oluşturabilirsiniz. Bu sistem içerisinde hem modaya ayak uydurabilir hem de alışverişlerinizde plastik poşet almak zorunda kalmazsınız. Hem şıklığınızı hem de doğaya olan hassasiyetinizi artırabilirsiniz. Model oldukça temel bir yapıya sahip olduğu için örgüye yeni başlaya kişiler bile değerlendirebilir.

Nasıl Örülmelidir?

File çanta nasıl örülür sorusunun yanıtını merak eden kişiler şu adımları uygulamalıdır;

  • İplerin hazırlanması ile ilk aşamaya başlayabilirsiniz. Küçük bir file yapmak isteyen kişilerin iplerinin ikiye katlanmış hali yarım metre olsa yeterli olacaktır.
  • Her bir bağlama işleminde bir metrelik bir ip kullanmanız gerekir. Motif yapacağınız için bu metreler gözünüze korkutucu gelmemelidir.
  • Neredeyse 24 adet bir metrelik ipi kasnağa düğüm atmak koşulu ile bağlamalısınız. İkiye katlanmış olduğu için toplam ip sayısı 48 olacaktır.
  • Bu adımı tamamladıktan sonra işin en zor kısmı olan bağlama aşamalarına geçilmelidir.
  • 4 adet ip alınarak baştaki ve sondaki hafif bir kurdele olacak şekilde kasnağın en üst kısmına çıkarılmalıdır.
  • Düğüm atmaya 3 sıra kadar devam edilmelidir. Daha sonrasında file görüntüsünün verilmesi için boşluklar bırakılmalıdır. Bu şekilde çantanın ön kısmını tamamlayabilirsiniz. Arka kısmında da aynı işlemler uygulanmalı ve sonrasında tığ ile birleştirilmelidir.

File çanta nasıl örülür konu başlığı altında bu detayları dikkate alarak kısa sürede çantanızı hazırlayabilirsiniz. Şık ve kullanışlı olan bu çanta günlük hayatınızın vazgeçilmez unsuru olacaktır.

Hangi İp Kullanılmalıdır?

File çanta nasıl örülür konu başlığı kadar ip seçimi konusunda da fikkatli olunmalıdır. Örneğin en önemli öncelik içerisinde ağır eşyalar taşınacağı için dayanıklı iplerin kullanılmasıdır. Naylon içerikli olan sentetik ipleri kullanmak daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde çok uzun seneler boyunca çantanızı zevkle kullanabilirsiniz.

Maliyet Hesaplaması

File çanta yapımı modelleri konusunda inceleme yapıldığı zaman maliyetin oldukça uygun fiyatlı olduğu görülür. Ürünlerin birçoğu tuhafiyelerde uygun fiyatlardan satılır. Kol asma kısmı ve ipi aldıktan sonra süsleme yapmak istemezseniz başka hiçbir şeye ihtiyacını olmayacaktır. Kişiler hoş modeller ortaya çıkarırsa bunun satışını yaparak yüksek kazanımlar da elde edebilirler.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ