Web sitemize hoşgeldiniz.

Gizeh Sigara Sarma Makinesi Alınır mı?

Sigara tüm dünyada özellikle de Türkiye’de çok fazla kullanılan bir tütün ürünüdür. Ne yazık ki çocuklar da sigara kullanmakta Türkiye’de. Çocukların bile sigara kullandığı ülkemizde sigara satışı çok fazla yapılıyor. Aynı zamanda sadece markalı olan sigaralar değil sarma sigara tüketimi de çok fazla. Her yıl çok yüksek miktarlarda sigaraya zam geliyor. Bu yüzden de sarma sigara tüketimi her geçen gün artıyor. Sarma sigara insanların elleri ile sarması ya da makineler tarafından sarılması sonucu elde edilir. Daha az kaliteli tütünler kullanıldığı için diğer sigaralara göre çok daha ucuzdur. Tercih edilmesinin en önemli sebebi de budur.

MANUEL SARMA MAKİNESİ İLE SİGARA NASIL SARILIR?

Sigara sarma makineleri genelde iki çeşittir. Birincisi manuel bir şekilde tekli elde tütünü her seferinde tekrar tekrar doldurularak sarılan makinedir. İkincisi ise otomatik bir şekilde sigara saran tütün makinesidir. Manuel sarma makinesi otomatik olana göre daha zahmetli bir kullanım sağlar. Kullanımı ise tütün haznesine tütün koyumu ile başlar. Tütünü kendi sigara zevkinize göre koymanız gerekiyor. Aynı zamanda tütün seçimi de sizin zevkinize kalmış bir konu. Daha sonra boş sigara filtresini filtre ucunun olduğu kısma takmanız gerekiyor. Makineyi kapatıp çektiğinizde tütün haznesine koyduğunuz tütün boş filtrenin içine doluyor. Ancak bu şekilde sigara sarımı otomatik olan makineye göre oldukça zaman harcayıcı ve yorucu. Ancak evinde sarma sigara içenler için yeterli bir makine.

OTOMATİK SİGARA SARMA MAKİNELERİNİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Otomatik sigara sarma makineleri genelde daha pahalı sarma makineleridir. Sigara sarmak için daha az zahmetli ve daha az yorucu bir makinedir. Otomatik sigara sarma makineleri genelde sarma sigara satan tütüncüler tarafından tercih edilir. Sarma sigaralar genelde otomatik sarma makineleriyle sarılır. Çünkü otomatik sigara sarma makineleri her boş filtreye eşit miktarda tütün doldurur. Eşit tütün dağıtımı sarma sigara satan tütüncüler için en önemli özelliktir. Hem de otomatik sigara sarma makinesi sayesinde oturdukları yerden sigara sarıp, ekstra bir sarıcıya ihtiyaç duyulmamasını sağlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ