Web sitemize hoşgeldiniz.

Göbek Eriten Diyet

Sağlıklı beslenerek göbeğinizdeki yağlardan kurtulmak;

Yemek yemeyi kesinlikle ihmal etmeyin bilhassa kahvaltıyı atlamayın. Aksi halde çok acıkırsınız ve çok fazla yemek yersiniz üstüne sağlıksız beslenmiş olursunuz.

Tam tahıllı yiyeceklere yönelin

Tam tahıllı yiyecekler besin ve lif olarak çok zengindir. Bu da uzun süre tok hissetmenizi ve şeker seviyesinde iniş çıkışların önlenmesini sağlar. Böylece göbek bölgesinde yağ birikmesini önlemiş olursunuz.

Spor yapın

Düzenli spor yapın. Spor yapamadığınızda en azından günde 10.000 adım yürüyüş yapın. Yürüyüşünüzün de tempolu olması daha faydalı olur.

Meyve sebze tüketimini arttırın

Taze meyve ve sebzeler hem besin değeri açısından hem de hastalıklara karşı etkili olacak antioksidanları içermektedirler.

Sağlıklı yağlardan tüketin

Sağlıklı yağlardan günde en az bir defa tüketin. Doymamış yağlar ve omega- 3 yönünden zengin yağlar hem göbek yağlarının azalmasında hem de hastalıklara karşı korunmada etki olur.

Her gün 10–12 bardak su tüketin

Su dengesi enerji seviyenizin yükselmesi, tokluk hissini arttırması ve metabolizmanızın üst düzeyde işlemesi için faydalıdır.

Yeşil çay tüketin

Günlük mutlaka 1–2 fincan yeşil çay içmek bağışıklığınızın güçlenmesi ve antioksidan besinlerinin elde edilmesi yönünden faydalıdır.

Kaymaksız yoğurt tüketin

Kaymaksız yoğurt kalsiyum ve protein açısından oldukça zengindir ve göbek bölgesindeki yağların eritilmesinde etkilidir. Hem besin açısından yüksek değerlidir hem de tokluk hissi vermektedir.

Ceviz tüketin

Omega–3 açısından oldukça zengin olan cevizin içindeki lif ve proteinler uzun süre tok hissetmemizi sağlar. Yalnız fazla tüketiminden kaçmak gerekmektedir.

BESLENMEDE YAPILAN YANLIŞLAR

Akşamları sadece meyve yiyip yatmak yanlıştır. Kahvaltı ve öğle öğünlerini atlamak, hiç ekmek tüketmemek, ara öğün yapmamak, karbonhidratlı besinleri çok sık tüketmek.

Pilav, makarna, mantı, börek ve tatlı gibi yemekleri aynı öğünde tüketmek yanlıştır. Kuru yemişi gereğinden fazla tüketmek.

Herkesin alması gereken kalori farklıdır. Porsiyonlar kişiye göre değişir.Bir gıdayı gereğinden fazla tüketmek yada diyetten tamamen çıkarmak yanlıştır.Uzun açlıklar başta karın bölgesi olmak üzere yağlanma oranını arttırır.O nedenle sık aralıklarla az miktarda yemek önemlidir.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ