Web sitemize hoşgeldiniz.

 GTA 5 0xc00007b Hatası Çözümü

0xc000007b hatası kullanıcıların bu günlerde bazı uygulamalara erişirken karşılaştıkları en sinir bozucu Windows hatalarından biridir. FİFA, GTA 5, Max Payne 3, Battlefield, Far Cry, Assassins Creed, Call of Duty ve diğer birçok oyunda bu sorun ile karşılaşılmaktadır.

GTA 5 0xc00007b hatası, oyuncuları oldukça kızdırmaktadır. Bu sorunun çözümleri alt bölümde detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Bu Hatanın Sebebi Nedir?

0xc000007b hata kodu INVALID_IMAGE_FORMAT anlamına gelir ve genellikle bazı sistem veya uygulama dosyalarının olmaması veya hasar görmesi nedeniyle oluşur. Bu hatanın en yaygın nedenlerinden başka biri de NVIDIA sürücüleri ile ilgili problemler, diğer ekran kartlarında yaşanan problemler olabilir.

Ancak, bu hatanın başka nedenleri de olabilir: Güncelleştirmelerin aniden kesintiye uğraması, bilgisayarın yanlış şekilde kapatılması veya programların (ya da oyunların) ana klasöründen tamamının veya bir dosyanın silinmesi. Ayrıca hata, aşağıdaki programların dosyalarındaki bazı hasarlarla ilişkilendirilebilir: Microsoft Visual C ++, Direct X ve .NET Framework.

Sebepleri öğrendiğimize göre artık çözümlere geçebiliriz.

0xc00007b Hatası Çözümü Nedir?

Altta çözümleri sizler için sıraladık. Bu çözümleri tek tek denemeniz gerekmektedir. Ayrıca çözümleri denemeye başlamadan önce bilgisayarınızda bir virüs koruma programı olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın; çünkü bu sorun, bilgisayarınızdaki bazı virüslerden kaynaklanıyor olabilir.

  • NVIDIA ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin: Diğer çözümleri uygulamadan önce mutlaka en son sürüm olan ekran kartı sürücünüzü kurmalısınız. NVIDIA resmî sitesinden en son sürüm sürücünüzü rahatlıkla indirip kurabilirsiniz.
  • GTA 5’i (veya sorun yaşadığınız uygulamayı) yönetici olarak çalıştırma: Oyunu veya uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Örneğin, GTA 5’de bazı durumlarda hatanın düzelmesini sağlamaktadır. Uygulamanın üzerine gidip sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.
  • Uygulamayı yeniden yükleyin: Bu yöntem basittir. Tek yapmanız gereken, bu sorunu yaşadığınız uygulamayı yeniden yüklemektir. Denetim Masası’nda uygulamayı kaldırıp sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açıldığında uygulamayı ya da oyunu yeniden kurun. GTA 5 uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc0000906 hatası ile karşılaşan bireyler bu yöntemi uygulayarak sorunu çözüme kavuşturabilirler.

Bu makalemizde GTA 5 0xc00007b hatası çözümlerini detaylandırdık. Burada yer alan çözümler bu hatayla karşılaşılan farklı oyun veya programlarda da uygulanabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ