Web sitemize hoşgeldiniz.

İlişkilerde Akşam ve Gece’nin Etkileri

16 Haziran 2018

İlişkilerimizde dönemler olduğu gibi iklim durumu gibi dış etkenlerde ilişkilerimizde kullanabileceğimiz faktörlerden ve bahanelerden. İkili ilişkiler genelde çalıştığımız için, akşamları ve geceleri müdahil olduğumuz duygular. Hafta sonları ve gündüzleri ise daha çok arkadaş gibi gezip dolaşabileceğimiz, çok da sevgimizi gösterebilecek alanlar bulamayacağımız ve etrafın daha kalabalık, daha çok görünür olduğumuz zamanlar. Geceler daha rahat hareket edebileceğimiz ve birbirimize daha çok dokunabileceğimiz zamanlar.

Hisler itibariyle de baktığımızda akşamları ve geceleri daha çok ikili ilişkilerimiz için düşündüğümüzü fark edebiliriz. Daha çok bar, restaurant, konser, gibi aktiviteler daha çok düzenleniyor. Organizasyonların düzenlenmesi açısından da ilişkilerde akşam ve gece’nin etkilerini biz uymak zorunda olduğumuz için bu süreleri daha çok kullanıyoruz.

Akşam ve gecelerin psikolojik olarak da bizleri daha romantik, daha duygusal yaptığını hemen sizlere söyleyelim. Gündüzleri herkesle görüşmeniz doğal karşılanır fakat geceleri dışarı çıkıyorsanız bir sevgilinizin olması daha yüksek bir orandır. Arkadaş ortamlarına bile akşam ve gece girdiğinizde alkolün etkisiyle veya bir sonraki yapacağımız şey uyumak olacağı için kafalarımız da genelde daha rahat olabiliyor, daha güzel eğlenebiliyoruz. İlişkilerde akşam ve gece’ nin etkileri burada da kendisini gösteriyor.

Geceleri hepimiz azalan ışığın etkisiyle daha güzel ve daha etkileyici görünürüz. Akşam ve gece kusurlarımızın kapatılmasını sağlıyorlar ve bizleri daha çekici bir hale getiriyorlar. Akşam ve gece buluşmaları sevgililer için daha fazla tercih ediliyor ve her zaman böyle algılanıyor diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ