Web sitemize hoşgeldiniz.

Jet Alevli Pürmüz Çakmak

Tütün ve tütün ürünleri içinde oldukça fazla malzeme alternatifi olsa da sigara aksesuarları içinde en çık kullanılan ve olmazsa olmaz ürünlerin başında çakmaklar gelir. Sigara içenlerin asla yanında ayırmadığı çakmaklar piyasa içinde farklı modellerde, farklı renklerde ve kadınlar ile erkeklere özel farklı tasarımlar ile karşınıza çıkar.

Puro, pipo ya da sigara gibi tütün ürünlerinde farklı şekillerde, ürünlerin kullanımına göre değişik fonksiyonlarda çakmaklar üretilmiştir. Bunu nedeni her çakmağın her tütün ürünü için uygun olmamasıdır.

Pürmüz Çakmağın Genel Özellikleri Nelerdir?

Pürmüzçakmağın çok farklı ve geniş bir kullanım alanı vardır. Sigara içmek için kullanılabileceği gibi, herhangi bir şekilde ısı gerektiren işlerde kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Çakmağın 1300 derecede ısı verme özelliğinden dolayı dikkatli kullanılması gerekmektedir. Ateşleme sisteminin arkasına yerleştirilen özel emniyet mekanizmasısayesinde kolaylıkla da kullanmanız için düşünülmüştür.

Eğer çakmağı kullanmıyorsanız, bu mekanizmayı kapatarak, oluşabilecek kazların da önüne geçmiş olursunuz. 5 cm olan alev uzunluğu sayesinde, farklı alanlardaki ihtiyaçlar için değerlendirilebilir.

Çakmağın yüksekliği 21 cm, ağırlığı ise 130 gr olarak dizayn edilmiştir. 1300 derecede ısı vermesi nedeniyle, cam süsleme işlerinde, ahşap süsleme ve ahşap yakma işlerinde, pikniğe gittiğiniz zaman mangal yakmak istediğinizde, şömine tutuşturmada hatta mutfakta bile kullanılabilir.

Çakmağın Görsel Tanımı

Genellikle siyah ağırlıklı kullanılan malzemelerin yanında, paslanmaz metal ve ısıya oldukça dayanıklı malzemelerin kullanıldığını görebilirsiniz. Ayrıca çakmağın sabit bir şekilde durması için tasarlanan ve çakmağın altına yerleştirilmiş sabitleme sistemi ile güvenilir kullanımlar sağlanmıştır.

Çakmağın tam olarak kavranmasını ve yüksek ısı verdiği durumda herhangi bir şekilde zarar görülmesini engellemek için çakmağın gövdesi kaymayı engelleyen bir malzeme ila kaplanmıştır. Hem estetik bütünlük oluşturulmuş hem de güvenlik sağlanmıştır.

Kimlere Hediye Edilebilir?

Bu çakmağın oldukça geniş bir kullanım alanında faydalanılmasından dolyı, cinsiyet fark etmeksizin herkese hediye edilebilir. Cam işleme ile uğraşanlara, ahşap işleri ile ilgilenenlere, mutfakta farklı çalışmalar yapanlara, doğada vakit geçirmeyi ve kamp yapmayı sevenlere oldukça unutulmaz bir hediye alternatifi olabilir. Sigara aksesuarları içinde en kullanışlı ürünlerden bir tanesidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ