Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteli Puro Kılıfı Nasıl Seçilir?

Ülkemizde tütün ürünlerinin sevilmesine rağmen puronun çok seveni ya da kullananı yoktur. Puro tütünün sağlam elverişli yetişmiş yapraklarından yapılır. Zaten bizim yetiştirdiğimiz tütün bitkisi puro yapımı için elverişli değildir. Bu yüzden belki de puro kullanımı çok azdır. Genellikle Avrupa ülkelerinde kalbur üstü tipler kullanır. Ama son dönemde gençler ve orta yaş sahipleri puroyu denemeye başladı. Eskilerde de genellikle sinema sektöründe ve zengin iş adamalarında puroları görürdük. Gözümüz oralardan aşina ancak içmeye alışık değil. Puro alındığı anda içilen bir ürün olmadığından bir de puro içimini bilmek anlamak gerekmektedir. Puroyu içenler damak zevklerine göre genellikle yanlarında alkollü içecek tüketmeyi sevmektedirler.

Puro içmek zor gibi görünse de o kadar büyük bir zorluğu yoktur. Puroda ki zorluk biraz pipodaki gibidir. Yani içime hazırlamak gerekmekte ancak pipo kadar da teferruatı yoktur. Puro paketi açıldıktan sonra hafif ucu kesilip puro içine sivri bir cisimle delikler açılacaktır. Sakın ola ki bu delikleri büyük açmayın aslında delik açmaktan ziyade iğne gibi sivri bir cisimle deleceksiniz ki duman rahat ilerlesin puro içinde ve damakta tat bıraksın. Bu şekilde yaktınız içtiniz. Ama puro sigara gibi hemen biten izmarit haline gelen bir ürün değildir. Bundan dolayı kaliteli puro kılıfı seçip almalısınız. Almalısınız ki purolarınızı rahat ve uygun şekilde saklayabilip tekrar tekrar kullanılmasını sağlamalısınız.

Bununla birlikte puro sigara gibi olmadığına göre kullanıldıktan sonra temizlenip güzelce saklanabilmeli ki tekrar kullanımı uygun olsun. Bunu sağlayabilmek için puro severler puro kılıflarını önermektedir. Puro kılıfları nasıl olur neyden yapılır bilmekte fayda vardır her zaman. Kaliteli puro kılıfı nasıl seçilir? Tahta yapımı kutular tercih edilir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir durumda puronun kurumaması için ortamdaki nemin %60 ya da %70 oranında olup güneş ışığını direk almayan ve oda ısısında saklanmalıdır. Puro kutularının tahta olmasının en büyük sebebi nemi ayarlaya bilmesidir. Çünkü fazla nem de az nemde puroyu bozabilmektedir. Bunun için tavsiyem sizlere nem ölçerli tahta puro kutularını tercih edin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ