Web sitemize hoşgeldiniz.

Kara Şövalye Filmi Hala Çok İzleniyor

Yönetmen: Christopher Nolan

Yapımcı: Christopher Nolan – Charles Roven – Emma Thomas

Senaryo: Christopher Nolan – Jonathan Nolan

Oyuncular: Christian Bale – Michael Caine – Heath Ledger – Gary Oldman – Eric Roberts ve Aaron Eckhart’ın bulunduğu kadro güçlü isimlerden oluşuyor.

Müzik: Hans Zimmer – James Newton Howard

Yapım yılı: 2008

Süre: 152 dk.

Ülke: ABD

Filmin Konusu: Batman Başlıyor filminin devamı olan Kara Şövalye 2008 yılında, ilk filmden 3 yıl sonra izleyiciyle buluştu. Daha vizyona girdiği ilk andan itibaren gişe rekorları kırdı ve Kuzey Amerika’da 500 milyon dolar sınırını geçebilen ikinci film oldu. Ledger’in canlandırdığı “Joker” karakteri birçok alanda ödül aldı. Sekiz dalda Akademik ödül alan Kara Şövalye IMDB sıralamasına göre dünyanın en iyi filmleri arasında beşinci sırada kendine yer bulmaktadır.

Çekimler bittikten sonra evinde reçeteli ilaçları yanlış kullandığı için ölü bulunan Ledger’in (Joker karakterinde) adına daha çok reklam ve kampanya yapıldı. Ledger oyunculuğu ile her ne kadar bilmese de birçok ödül aldı.

Film bir soygun ekibinin bankayı ziyaret etmesiyle başlıyor. Soyguncuların her biri palyaço maskesi takıyordurlar. Ancak soyguncular kendi aralarında dağıttıkları görevi yerine getireni payı arttırmak için öldürmektedirler. Çeteden iki kişi kalır ve bankadan kaçmak için otobüsle banka duvarını yıkarlar. Bu sırada bir hırsız daha hayatını kaybeder ve geriye sadece “Joker” kalır.

Batman ise bu sırada Gotham şehrini suçtan arındırmak için çalışmaktadır. Gotham yeraltı çeteleri ise Joker’den Batman’i öldürmesini isterler. Joker ise bu işin karşılığında bütün mafya babalarının sahip olduğu paranın yarısını ister. Anlaşmaya varılınca Joker bir kişiyi kaçırır ve ona işkence yapar. İşkence videosunu haber kanallarına gönderir ve Batman gerçek kimliğini açıklamadığı her gün bir kişiyi daha işkence ederek öldüreceğini söyler.

Film ortaya çıkarılırken detaylara oldukça dikkat edilmiş. Batman’in kostümü 110 parçadan oluşuyor. Bat-pod’ta gerçekten de bir makineli tüfek var. Ve Joker’in makyajı için uzman bir ekip görev almış.  Yorumculardan birçok konuda tam not alan Kara Şövalye, son zamanlarda sürekli izlediğimiz, Hayali karakter filmleri arasında en zirvededir. Bununla beraber Why So Serious? sloganıyla akıllara kazınan Kara Şövalye filmi izlenmesi gereken filmlerin arasında.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ