Web sitemize hoşgeldiniz.

Kışın Doğan Bebekler İçin Alışveriş Listesi, Kış Bebekleri İçin Alışveriş Listesi / 4-6 Aylık Bebekler İçin

Vücutlarındaki bağışıklık sisteminin oldukça düşük olması nedeniyle bebekler kış aylarında hasta olmaya çok daha fazla yatkındır. Bu nedenle bebeğinizle ilgili alacağınız birçok materyalin, onların bağışıklık sistemini koruyacak ve  hastalanmamasını sağlayacak türden olmasına dikkat edin. Aksi takdirde onların çok hızlı bir şekilde hasta olmasına ve vücut bünyelerinin düşmesine neden olabilirsiniz. Uzmanlar, yeni doğan bebeklerin sıcağı çok sevmediklerini söylemekle birlikte, aynı zamanda büyük bir ihtimalle onlara alacağınız kalın giysilerden hiç de hoşlanmayacağını ifade ederler. Ancak siz, yine de onları mümkün olduğunca sıcak tutmaya çalışın.

Kışın doğan bebekler için tulum ve body

Bebekler, tulumlar içerisine genellikle; çorap pijama veya ayaklı tulum giyilince büyük oranda sıcak tutulurlar. Günün neredeyse her saatinde, onların sıcak bir konumda olmasını sağlayan ve bu nedenle de bağışıklık sistemlerini güçlendiren tulumların, ayaksız olanlarını 3-6 aylık bebekler için alırsanız hızla büyüyen bebeğiniz için biraz stokta oluşturursunuz. Kışın doğan bebekler için alışveriş listesi içerisinde bulunabilecek bir diğer öneri ise body tarzı ürünlerdir. Özellikle de yarım kol veya  atlet tipi olanlar, çok daha tercih edilebilirdir. Hem yandan, hem de alttan çıtçıtları olan ve aynı zamanda hem uzun hem de en kısa kollu badilerden dilediğiniz kadar alma imkanınız vardır.

Kışın doğan bebekler için çorap patikler

Bilinenin aksine, kışın doğan bebekler için alışveriş listesi hazırlarken mutlaka çorap patiklerde almayı unutmayın. Bunlar hem bebeklerinizin ayaklarını hem sıcak tutacak, hem de onların çok daha sağlıklı bir gelişim yaşamasına destek olacaktır. En fazla ayak noktalarından üşüyen bebekler, çorap patikler sayesinde hiçbir şekilde üşüme yaşamazlar ve böylece çok daha konforlu bir gündelik hayat sürerler. Ayrıca kışın doğan bebekler için alışveriş listesi içerisinde ekleyebileceğiniz bir diğer öneri de; penye ve battaniye tarzı ürünlerdir. Özellikle de ilk zamanlarda bebeğinizi kucağınıza alacağınız zaman bu penye battaniyeleri kullanabilirsiniz. Böylece onları hem sıcak tutmuş olacak, hem derilerine temas edecek olan battaniyenin daha yumuşak olmasını sağlayacaksınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ