Web sitemize hoşgeldiniz.

Kişiye En Uygun Hediye Seçimi Teknikleri

Aradığınız hediye oralarda bir yerlerde sizin tarafınızdan alınmayı bekliyor. Her Hediyelik Eşyama zamanında olduğu gibi kafanız çok karışık çünkü hediye seçimine nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Onca seçenek arasından seçim yapmak oldukça zor, siz de haklınız! Bu nedenle işe seçim alanınızı daraltarak başlamalısınız. Peki, bu seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Hediye Alacağınız Kişinin Zevklerini Göz Önünde Bulundurun

Hediyelik seçimi yaparken hediyeyi vereceğiniz kişinin zevklerine hitap edecek seçimler yapmalısınız. Doğru seçim hem hediyeyi alan kişiyi hem de sizi mutlu eder. Karşınızdaki kişiyi iyi tanımalı, nelerden hoşlandığını bilmelisiniz. Zevkleri hakkında bir fikriniz yoksa dahi genel alışkanlıkları size bu seçimi yaparken ipuçları vermeye yeterli olacaktır.

Hediye alacağınız kişi sigara kullanıyorsa sigara aksesuarları arasından bir seçim yapabilirsiniz. Sigara aksesuarlarına örnek hediyeliklere örnek olarak sigara çantaları, sigara sarma makinesi, ithal sigara çeşitlerini gösterebiliriz.

 • Sigara tabakası, sigara kullanıcıları için güzel bir hediyelik eşya seçeneği. Birbirinden şık ve kullanışlı Sigara Tabakası seçenekleri içinden daha düz modeller tercih edebileceğiniz gibi işlemeli ya da renkli modeller de tercih edebilirsiniz.
 • Tütün çantası çeşitleri de sigara kullanıcıları için hediye olarak düşünülmesi gereken bir alternatif. Pek çok farklı desende, kumaşta ve tasarımda tütün kesesi alternatifleri bulmak mümkün.
 • İyi bir tiryakinin sahip olması gereken sigara aksesuarlarından biri olan Zippo çakmak, kadın erkek herkesin almaktan hoşlanacağı bir hediye olmasının yanı sıra her sigara içicisinin yanında taşımak isteyeceği türden de bir aksesuar. Üstelik sevgiliye hediyelik eşya seçerken de değerlendirilmesi gereken değerli ve kaliteli bir hediye seçeneği.
 • Madem hediye alacağınız kişi bir sigara kullanıcısı o zaman hiç risk almadan, kestirmeden bir puro satın almayı düşünebilirsiniz.
 • Puro satın almak emin olamadığınız bir fikirse şayet Puro Çakmağına ne dersiniz? Gayet kıymetli görünen ancak pahada hafif bir hediye seçeneğidir.

Hediye almak istediğiniz kişi sigara değil de pipo içiyorsa o zaman seçim alanımız az ama öz aksesuarlardan oluşuyor. Her tür pipo aksesuarları hediyelik olarak güzel bir seçenek olacaktır.

Nargile içmekten keyif alan birine hediyelik seçmeye çalışmaktaysanız o zaman hiç düşünmeden bong satın almalısınız. Hem sigara hem de nargile tiryakileri için çeşit çeşit bonglardan biri verilebilecek en güzel hediye!

Alkol almaktan keyif duyanlar için alkolünü her an yanlarında taşıyabilecekleri içki matarası çeşitleri içinden bir seçim yapılabilir. Kanyak matarası olarak bilinen bu özel parçalar yükte ağır, pahada hafif hediyeliklerden. Hediyelik eşya erkeklere alınırken zorlayıcı olsa da yukarıdaki pek çok alternatif içinden uygun bir tanesi olacaktır.

Ev dekore etmekten keyif alan bir kişiye armağan almak istiyorsanız evinde bulunmayan parçalar tercih edebilirsiniz.

 • Buhurdanlık, son zamanlarda evlerde yerini almaya başlayan dekoratif parçalardan. Henüz pek çok evde olmadığını düşünürseniz ev hediyesi olarak götürmek için hem uygun hem de sıra dışı bir tercih olacaktır.
 • Kokulu mumlar yalnızca dekorasyon meraklıları için değil küçükten büyüğe herkesin almaktan keyif duyacağı bir hediye. Mum çeşitlerinden herhangi biri güzel bir seçim olacaktır, şüpheniz olmasın. Aynı zamanda anneler günü hediyesi olarak da değerlendirilebilir olan bu seçim kokusuyla iz bırakır.
 • Sıradan ev hediyeleri vermek yerine sıra dışı ve ilgi çekici bir hediye vermek için gaz lambası çeşitleri içinden seçim yapılabilir.
 • Ucuz hediyelik opsiyonları içinden en uygunu ahşap parçalardır. Farklı formlarda ahşap hediyelik çeşitleri hemen herkeste bulunan ve koleksiyonu yapılan parçalardan olduğu için hediyenizle bu koleksiyona benzersiz bir parça armağan etmiş olursunuz.
 • Tütsü kokuları da yine risk taşımayan hediye seçimlerinden.
 • Yine son derece risksiz hediye seçeneklerinden biri olan kar küreleri ucuz hediyelikler grubundan bir parça olduğu halde etkisi oldukça büyüktür. Kar küresi çeşitlerini detaylıca incelemeli ve içlerinden en güzelini bulana dek aramaya devam etmelisiniz.
 • Son en önemli, en büyük ve en risksiz grubu ise kupa bardak çeşitleri oluşturuyor. Farklı zevklere hitap edebilecek kadar çeşidi bulunan bu grup hediye alan kişinin de bütçesine dost bir seçenek. Mis gibi demlenmiş çayların, taze kahvelerin eşlikçisi olacak kupa çeşitlerinin arasından seçim yaparken kişinin baş harflerinin işlenmiş olduğu bardaklardan seçim yapabilirsiniz.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ