Web sitemize hoşgeldiniz.

Liposuction İle Alakalı Bilinecek 10 Önemli Şey

24 Eylül 2018

Modern insanın en büyük problemlerinden birisi kilodur. Hem kadınlarda hem de erkeklerde ortaya çıkabilecek bu sorunu çözmenin birçok farklı yolu vardır. Bunların başından ise cerrahi müdahale gelir. Özellikle vücudun yüz, kalça, uyluk ve karın gibi alanlarında bulunan yağ dokularından kurtulmak için Liposuction yaptırmak çok sık tercih edilir. Liposuction Hakkında Bilmeniz Gereken En Önemli 10 Şey, bu tip bir operasyonun nasıl olduğunu gösterecektir.

Liposuction Şu 10 Özelliğe Sahiptir

Uygulama Nedir: En çok merak edilen konu bu yöntemin tam olarak ne olduğudur. Diyet ya da yapılan egzersizle ortadan kaybolmayan yağlar, bu cerrahi müdahale ile alınmaktadır. Kilo fazlası olanlar bu durumu çok sık tercih ederler.

Nerede Uygulanır: Vücudun birçok bölgesinde uygulanabilmektedir. Bunların başında gıdı, göğüs, kol içleri, uyluk, göbek, aşk tutamaçları, sütyen askı alanı gelir.

İdeal Aday Kimdir: Bu tip bir operasyon herkese uygun değildir. Bundan dolayı ideal aday denilen bir kavram söz konusduur. Buna göre aşırı yağlanma problemi abartılı olmayan kişilerde bu yöntem kullanılır.

Ne Kadar Yağ Alınabilmektedir: Bu yöntem tam olarak bir kilo verdirme yolu değildir. Yağ azaltma olarak tanımlanır. Yağ miktarı, değişebilmektedir.

Ameliyata Hazırlanma: Böyle bir ameliyata hazırlanmak için aspirin kullanımından kaçınılması şarttır. Bunun yanı sıra çok yüksek moral de gereklidir.

Prosedür Nasıldır: küçük bir biçimde deri üzerinden açılan kesikler ile operasyon yapılır. Bir alet buralardan girerek, yağ çekme işlemini yapar.

İyileşme Ne Zaman Olur: İyileşme birkaç günde mümkündür. 4 hafta sonra tekrar egzersizlere başlanabilir. Liposuction Hakkında Bilmeniz Gereken En Önemli 10 Şey arasında bu veri de yer alır.

Ameliyat İzi Kalır mı: Ameliyat izleri operasyon sonrasında ortaya çıkar. Ancak bunlar çok küçüktür. Bir kısmı genellikle fazla fark edilmez.

Ne Tür Bir Beklenti Olmalıdır: Hastaların beklentisi değişebilir. Birkaç hafta sonra gerçek sonuçları gözlemleme mümkündür.

Ameliyata Doktor İle Karar Verin

Liposuction ameliyatı öncesinde karar verme aşamasında tek başınıza olmamanız çok önemli. Bundan dolayı işinde uzman olan bir doktor ile karar alınmalıdır. Bunun yanı sıra bir takım testler de uygulanmak zorundadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ