Web sitemize hoşgeldiniz.

Nargile Türk Kültürünün Vazgeçilmez Bir Tütün Ürünüdür

Nargile çeşitleri oldukça farklı ancak tütünün zevkine varmaya yarayan bir üründür. İlk olarak Fas’ta ortaya çıkmış olsa bile zamanla Türkiye dahil ortadoğu ülkelerinde yaygın hale gelmiş olan bir üründür. Tütünü tamamen saf almaya yarar. Ancak bazı kişiler tütünün bu saflığından hoşlanmayabilir. Bu sebeple de nargile çeşitleri ortaya çıkarılmıştır.

Nargile çeşitleri tütünün aromalı halidir. Farklı tad almak isteyen kişiler için oluşturulmuştur. Elma, kavun, kiraz, çilek, ananas, kayısı gibi birçok meyve aromasının yanında kolalı nargile bile bulmak mümkündür. Kişi hangi nargile çeşidi daha çekici geliyorsa onu kullanabilir.

Bir başka tütün ürünü de grinderdır. Grinder çeşitleri tütün öğütücü olarak bilinen bir üründür. Nargile, bong, sarma sigara veya pipe gibi ürünlerde tütünün daha kullanışlı olması açısından tütün öğütülerek kullanılır. Grinder da bir çeşit öğütücü üründür. Tütünün istenilen boyutta öğütlmesini sağlar. 3, 4, 7 cm arasında grinderlar bulmak mümkündür. Ve genelde alüminyumdan yapıldıklarına rastlanır.

Pipe Sayesinde Tütün Daha Sağlıklı

Tütünü sağlıksız bulan ancak yine de kullanmaktan vazgeçemeyen kişiler için pipe çeşitleri tercih edilebilir bir seçenektir. Çünkü pipe bir tütün ürünü olmasına rağmen tütünü filtre ederek daha sağlıklı kullanmaya yarayan bir üründür.

Ağızlık ve kaşık bölümü olarak ayrılır. Genelde kaşık bölümüne tütün koyulur ve yakarak kullanılır. Kişiler pipe çeşitlerini kullanırken de ya cam ya da ahşap olarak kullanmaktadır.

Eski zamanlarda ahşap pipeler yaygın olsa da günümüzde cam pipeler daha  hoş görünümlü ve sağlıklı gelmektedir.

Bong Sayesinde Oldukça Farklı Tütün Zevklerine Varılır

Tütün severlerin karşılaşmış olduğu bir başka tütün kullanma aparatı da bongdur. Bong tütünü saf, daha yumuşak ve daha sağlıklı almaya yarayan bir üründür.

Bong çeşitleri ise birbirinden oldukça farklıdır. Cam, seramik veya plastikten yapılabilen bong çeşitlerinde genelde cam bonglara yönelim gösterilir. Çünkü cam bonglar şekil almada daha kolaylık sağlar, temizliği daha kolay yapılır, kullanımı daha basittir. Birçok tasarımla karşılaşmak mümkün olabileceği gibi genelde de kuru kafa deseni seçilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ