Web sitemize hoşgeldiniz.

Neden Kaliteli Sigara Sarma Kağıtlarını Tercih Etmeliyiz?

Sigara ülkemizde en çok tüketilen tütün ürünüdür. Ancak her yıl gelen sigara ve tütün ürünleri zammı yüzünden bir çok kişi alternatifler üretmeye başladı. Üretilen alternatiflerin bir kısmı sarma sigara yönünde olsa da bir kısmı tütünü kendi alıp elleriyle sarmayı tercih ediyor. Elle sarılan sigaralarda farklı bir kâğıt kullanılıyor. Aynı zamanda tütün ve sünger filtre de diğer tütün ürünlerinden çok daha farklı kullanılıyor. Ancak bu tarz sigaralarda; sigara sarma kâğıdı ve sünger filtre seçimi oldukça önemli noktalar. Çünkü sigara sarma kâğıdının kalitesi içimin daha keyifli olmasını sağlayacaktır.

SİGARA SARMA KÂĞIDI İLE SİGARA NASIL SARILIR?

Sigarayı satın almak yerine elle sarmak son dönemlerde çok kullanılan yöntemlerden biri. Bu yüzden de çok fazla tütün çeşidi ve sigara sarma kâğıdı üretildi. Elle sigara sarmanın en güzel yönü bir çok sigara kullanıcısına göre tütünün kendi zevklerine göre olması. Sigara sarmadan önce kendi zevkinize göre bir tütün almanız gerekiyor. Daha sonra aldığınız tütünü biraz didikleyerek açmalısınız. Böylelikle aşırı nemli olmayacak içim sırasında. Çünkü elle sarılan sigaralar sarıldıktan sonra direkt içilir. Bekletilirse eğer tütünler dökülür. Elle sarılan sigarada kullanılan sigara sarma kâğıdına çarşaf da denir. Sigara sarma kâğıdı diğer kâğıtlara göre oldukça ince yapılı bir kâğıttır. Seçtiğiniz tütünü didikledikten sonra sigara sarma kâğıdına yerleştirin. Sigara sarma kâğıdını yapıştırmadan önce elinizde silindir gibi yuvarlayarak tütünlerin ve kâğıdın kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra sigara sarma kâğıdının uç kısmını aldığınız küçük ve ince sünger filtreyi yerleştirmelisiniz. En son olarak da kâğıdını ıslatarak yapıştırmalısınız. Böylelikle sigaranız içime hazır olacak.

SİGARA SARMA KÂĞIDINDA SÜNGER FİLTRE KULLANIMI

Sigara sarma kâğıdı diğer sigara kâğıtlarından çok daha ince yapılıdır. Bu yüzden de diğer sigaralarda kullanılan filtrelerden çok daha küçük ve incesini kullanmak gerekli.  Bu küçük filtrelere sigara sarma filtresi denir. Aynı diğer filtreler gibidir. Sadece çok daha küçüğüdür. İçi sünger ve dışı da yine kâğıt kaplıdır. Elle sarılan sigaralarda çok fazla kullanılır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ