Web sitemize hoşgeldiniz.

OCB Sigara Sarma Makinesi Alınır mı?

Sigara tüm dünyada en çok tüketilen tütün ürünlerinden biridir. Özellikle Türkiye’de yediden yetmişe kullanılmaktadır. Çocuk yaştakilerin bile kullandığı sigara, satışları çok olması ve her yıl gelen yüksek miktardaki zamlar yüzünden sarma şeklinde de satılmaya başlanmıştır. Sarma sigaralar daha kalitesiz tütünün kullanıldığı, otomatik sigara sarma makinesi ya da manuel sigara sarma makinesiyle sarılmaktadır. Manuel sigara sarma makinesi genel olarak evinde sarma içen kişiler için uygundur. Manuel sigara sarma makinesi ile sigara sarmak otomatik olana göre daha zordur. Çünkü daha zahmetli ve oyalayıcıdır. Bu yüzden sarma sigara satan yerlerde sarma sigaralar genelde otomatik sigara sarma makinesiyle sarılmaktadır.

NEDEN OTOMATİK SİGARA SARMA MAKİNESİ TERCİH EDİLMELİDİR?

Tütün ve sarma sigara satan yerlerde otomatik sigara sarma makinesinin tercih edilmesinin en büyük sebebi tütünü ziyan etmemesi. Yani tütüncü tütünden hem zarar etmiyor, hem de her filtreye eşit tütün dolumu sayesinde hesabını rahat yapıyor. Otomatik sigara sarma makinesi haznesine tütün doldurulması prensibi ile çalışıyor. Haznesine manuel sigara sarma makinesinin aksine bir tane sigara dolduracak kadar değil, haznenin aldığı kadar tütün dolduruluyor. Daha sonra boş filtrenin takılması gereken yere boş filtreler sıra ile takılıyor. Bu sayede her boş filtre eşit miktarda ve eşit yayılmış tütün ile dolduruluyor. Eşit yayılmış tütün sigara içicileri için oldukça önemli bir durum. Çünkü eşit yayılmamış sigaranın içimi zordur. Bir yerden çok dolu olduğu için yandığında tütün dumanının geçmesini engeller. Aynı zamanda da içi çok boş olan bir sigara içimi sırasında yanmış kâğıt tadı alınır. Bu yüzden hem tütüncüler hem de içiciler için eşit doldurulmuş sigara çok önemli. Eşit dolum da ancak otomatik sigara sarma makinesi ile yapılabiliyor.

HANGİ MARKA SİGARA SARMA MAKİNELERİ TERCİH EDİLMELİ?

Sarma sigara için tercih edilmesi gereken otomatik sigara sarma makinesi kaliteli olmalıdır. Kalitesi ise markası, kullanılan materyaller ve garanti süresi ile alakalıdır. Alırken bu unsurlara dikkat ederseniz iyi bir sigara sarma makinesi almış olursunuz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ