Web sitemize hoşgeldiniz.

Patates Maskesi Tarifini Suna Dumankaya’dan Alın

Son dönemde vermiş olduğu maske tarifleri ile özellikle kadınların çok yakından takip ettiği Suna Dumankaya, birçok farklı sorunun çözümü için özel kürler hazırlıyor. Güzellik uzmanı olan Dumankaya, bu konu hakkında kitap da yazdığı için son derece başarılı. Suna Dumankaya’dan Patates Maskesi Tarifi ile cilt sorunlarınızı ortadan kaldırmak mümkün. Daha güzel ve daha genç görünmek, bu tarif ile çok basit.

Patates Maskesi Tarifi Nasıldır?

Patates maskesi tarifi için şu malzemeler gereklidir;

  • Tatlı kaşığı dolusu şap tozunu ilk olarak maden suyu ile beraber karıştırın.
  • Bunun sonrasında ortaya çıkan karışıma pamuk batırabilir ve bu şekilde yüzünüzdeki sorunlu bölgelerden kurtulabilirsiniz.

Patates ile yapılacak başka maskeler de söz konusudur. Bunlardan bir diğerine göre ilk olarak patatesin rendelenmesi gerekmekte. Bu işlem sonrasında ise suyunun sıkılması şart. Su içine bir tatlı kaşığı kadar bal katılmalıdır. Akşamları yatmadan önce bunu sivilcelere sürmek, çok iyi bir sonucu da beraberinde getirecektir. Haftada beş defa bunu uygulamak gerekiyor.

Patatesin Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

  • Patates suyu, cilt üzerinde ortaya çıkan şişliklerin alınmasında mucizevi bir etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra yorgunluğu da ortadan kaldırır.
  • Patates suyu aynı zamanda doğal bir biçimde vücudun rengini de açar. Çok kara olan ve kötü görünen bir cildin açılması patates suyu sayesinde beyazlayabilmektedir.
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması yine patates suyu ile mümkündür.
  • Suna Dumankaya’dan patates maskesi tarifi ile cildin çok daha dinç bir şekilde görünmesi mümkündür.
  • Patateste antioksidan bir özellik vardır. Bu sayede lekelerin yok edilmesi hususunda patates suyunun çok iyi sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz.
  • Buna ek olarak patates suyu peeling yapımında da kullanılır. Doğal bir peeling etkisi ortaya çıkar.

Patates maskesi kürü, bu açıdan değerlendirildiği zaman vücut ve cilt için çok önemlidir. Bu noktada mevcut karışımı, sadece ihtiyacınız olduğu zamanlarda değil, periyodik olarak tercih etmek daha mantıklıdır. Bundan dolayı kullanım aralığına dikkat etmek gerekiyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ