Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmak Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günlük hayatta olmazsa olmazlarımızdan olan çakmaklar adeta hayatımızın vazgeçilmez parçaları haline gelmiştir. Çakmak çeşitleri gün geçtikçe artmaktadır. Pipo çakmağı, puro çakmağı, mutfak çakmağı gibi çakmak çeşitleri mevcuttur. Bu çakmakların hepsi farklı kesime hitap etmektedir. Mesela pipo çakmağı pipo içenlere puro çakmağı puro içenlere hitap eder. Siz de erkek bir tanıdığınıza puro çakmak almayı düşünüyorsunuz ve puro çakmağı hakkında bilginiz yok mu? O zaman size bu konuda yardımcı olalım ve puro çakmak alırken nelere dikkat etmeliyiz diyerek elimizden geldiği kadar sizin sorununuza çözüm üretelim. Puro çakmak alırken nelere dikkat etmeliyiz gelin birlikte biraz göz atalım.

Puro Çakmak Özellikleri

  • Puro çakmak alırken dikkat edeceğimiz ilk durum çakmağın jet alev özelliğinde olmasıdır. Purolarda kullanılan tütünler kaliteli ve sert tütünlerdir. Bu yüzden yanması kolay değildir. Tütünün yanabilmesi için çakmağın jet alev özelliğinin olması gerekir.
  • Puro çakmağında olması gereken diğer bir özellik ise gaz doldurulabilir olmasıdır. Eğer gaz dolum özelliği yoksa çakmaktaki gaz bittiğinde çakmak çöpe atılacaktır ve bu da çakmağı pek cazip kılmaz.
  • Puro çakmak alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun diğer bir cevabı ise ayarlanabilir alev özelliğidir. Ayarlanabilir alev özelliğinin olması çakmağın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Bu özellik sayesinde çakmak alevini istediğimiz şekilde ayarlayarak çakmağın kullanım süresini arttırır.
  • Puro çakmak alırken çakmağın dayanıklılığını da dikkate almak gerekir. Çakmağın dayanıklılığına neye göre bakarız derseniz eğer çakmak yapımında krom çelik ya da ağır metaller kullanıldıysa o çakmak uzun ömürlü olacaktır. Puro çakmak alımında buna da dikkat ederseniz çakmağınız size uzun süre eşlik edecektir.

Puro çakmak alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunu yukarda 4 maddede açıklamaya çalıştık. Eğer siz de puro çakmak alırken yukardaki özelliklere dikkat ederseniz aldığınız çakmak size uzun yıllar gidecektir. Eğer dikkat etmeden alırsanız çakmağınız çöp olacaktır. Puro çakmak alırken bu özelliklere dikkat ederseniz sizin yararınıza olacaktır. Bu özelliklere dikkat ederseniz puronuzu keyifli bir şekilde içersiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ