Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Kılıfı Kullanmak Şart mı?

Puro hakkettiği yeri bulamayan bir tütün ürünüdür. Niye böyle söylüyorsun diyecekseniz şöyle açıklayayım size; saf tütün ürünü olup dış çerçevesinin bile tütün yapraklarından yapıldığı bilinen özellikle damağa verdiği tatla boy ölçülemeyen diğer tütün ürünleri bu kadar kullanıma açık ve çok kullanılırken puronun bu kadar göz gerisinde kalmasından dolayı o cümleyi kurdum. Bence bir sigara içiminden daha mantıklıdır puro içimi hem sigara gibi yak at değildir, hem zehir verip zehir solumamıza sebep olmaz. Tüm bu nedenlerden dolayı puro kullanımı sağlıklıdır. Tabii ki saklanması güzel ve koşullara uygun olmalı ki tekrar kullanılabilsin.

Puro saklamak nedir diyecek olursanız puro tek seferde içilip atılan bir tütün maddesi değildir. Bundan dolayı iyi korunması ve sağlıklı saklanması gerekir. Çünkü puro ne kurumalı ne de fazla nemli olup sönmelidir. Bunu sağlayabilecek en güzel şey puro kılıfı olacaktır. Yani puro kılıfı kullanmak şart mı? Diye sorarsanız bence şarttır derim. Tabii ki geçerli sebeplerim vardır. Bu geçerli sebepleri söyleyeyim ki sizde bir puro kullanıcısıysanız dikkat ediniz. Puro kılıfı nemi hapsedip ölçebilecek durumda olmalıdır. Yani puro kılıfı tahtadan yapılmalı ve üzerinde mutlaka tahtanın içinin nemini ölçebilen nem ölçer olmalıdır. Böylece ki puroyu sağlıklı ve normal olarak en az bir – iki sene aynı kalite ve tatta saklayabilin.

Puro kılıfının kullanımı şart olması, başka bir şekilde puronun nemini dengede tutamayacağımızın en büyük sebebidir. Puro kılıflarında nem %60 ile %70 arasında olup kılıfı direk güneş ışığı gelen bir yerde saklamamak gerekir. Purolarınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız sıcaklığında orta derecede oda sıcaklığı kadar olması tercih edilen koşullardandır. Böyle saklama koşulları dikkat edilerek saklanan purolarda tat değişimi olmayacağından rahatça senelerce kullanılması mümkündür. Puro kılıfının kaliteli markalardan alınması da çok önemli bir etkendir. Çünkü o firmalar nemin nasıl sağlanması gerektiğini düşünerek öyle hareket etmektedir. Özellikle kaliteli puro kılıflarında nemi içine katılan suyla sağlamaktadır. Bunun içinde harika muhafazalı kutular ya da kılıflar yaparak puroyu ilk aldığınız şekilde saklamaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ