Web sitemize hoşgeldiniz.

Saç Ekiminde Mikromotor Kullanmak Hızlı Sonuç Veriyor

30 Eylül 2018

Teknolojinin çok iyi bir noktaya gelmesi ile beraber, erkeklerin en büyük sorunlarından olan saç dökülmesi tarihe karıştı. Birçok farklı yöntem sayesinde saç ekimi yapılmadı, bu sektöre olan ilgiyi de arttırmış durumda. Bu noktada Mikromotor İle Daha Hızlı Saç Ekimi Mümkün gibi bir tespit yapmak mümkündür. Oldukça işlevsel ve sağlıklı olan sistem, birçok farklı avantaj sunması ile dikkat çekiyor.

Fue Saç Ekim Tekniği

Son yıllarda erkeklerin saç dökülme problemine karşı ekim yöntemi geliştirildiği için kellik de artık tarihe karışıyor. Bu noktada mikromotor adı verilen sistem FUE ile birlikte kullanılmakta. Bu sistemin özellikleri ise şöyle;

  • Fue sayesinde aynı anda birden fazla saç kökü almak mümkün.
  • Bu yöntem saç derisi üzerinden uygulanıyor.
  • Cihazın kullanımını yapan kişiler ise uzman doktorlar olduğu için ortaya herhangi bir problem de çıkmıyor.
  • Bunun yanı sıra operasyon sırasında cihazın uç kısmına kişiye tam anlamı ile özel iğneler takılmakta. Böylelikle hijyen ya da bulaşıcı hastalık gibi durumlarda ortaya bir olumsuzluk çıkmamakta.
  • Ayrıca iğnelerin çapları ve büyüklükleri değişiklik göstermekte. En küçük çap 05 olarak dikkat çekerken, en büyüğü ise 07 mm olarak karşımıza çıkıyor.
  • Saç dibine herhangi bir biçimde zarar vermemek için geriye doğru bir hareket ile işlem gerçekleştirilmekte.
  • Bunun yanı sıra kafa bölgesinde alınabilecek bir saç olmadığı zaman vücudun başka bölgelerindeki kıllar kullanılabiliyor. En çok tercih edilen alanla ise omuz ve göğüs bölgesi.

Yara İzi Söz Konusu Değil

Bu sistemin en dikkat çekici özelliklerinin başında yara izi kalmaması gösterilmekte. Ayrıca başarı ve iyi sonuç verme şansı da yaklaşık olarak yüzde 90 seviyesinde. Bu açıdan bakıldığı zaman mikromotor yöntemi avantajlı olarak kabul edilir. Saç ektirmek isteyen kişilerin durumuna göre bir ya da iki seans uygulanabilmektedir. Bu şekilde kelliğe çözüm mümkündür. Yara izinin kalmaması, yöntemin en dikkat çekici özelliklerinden birisidir. Fiyatlar ise sağlık kuruluşlarına göre değişiklik gösterir. Mikromotor İle Daha Hızlı Saç Ekimi Mümkün

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ