Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara İçmek mi Pipo İçmek mi?

Sigara, pipo, puro ya da nargile bunlar tümüyle bir tütün türevidir. Birden çok ürünü kullanan insan olduğu gibi sadece birini kullanan tiryakisi olan insanlar da var. Özellikle bu tütün türevlerinden sigara kullanımı en çok olan tütün ürünüdür. Size şunu da söyleyebilirim ki en zararlı tütün ürünü de sigara olduğu bilinmektedir. İçindeki zefir ve katran tütünün ana maddesi nikotinle birleşince zehir etkisi yapmakta ve hastalıklara sebep olmaktadır. Bunu bilen sigara içicileri bağımlı olduklarından bırakamamaktadırlar. Ancak diğer tütün ürünleri aynı zehir etkiyi oluşturmamaktadırlar. Bunu bilen birçok insan sigarayı bırakarak diğer tütün ürünlerine yönelmekte ve kullanmaktan mutluluk duymaktadır.

Bir diğer tütün ürünü olan pipo sigaraya göre daha masum ve şık durmaktadır. Her şeyin bir zorluğu olduğu gibi piponun da kendine göre zorlukları vardır. Sigara da pipoya göre daha kullanılması basit ve zahmetsiz bir üründür. Sigara içmek mi, pipo içmek mi sorusu çok az insanın aklına gelir. Çünkü sigara içen insan kolaylıkla pipo içemez. Pipo içmek sigaraya benzemez zor iştir. Zahmetlidir pipoyu hazırlamak el becerisi ister sabır ister. Ancak sigara içenlerde bu özellikleri bulmak zordur. Sigara zaman harcatmaz, sabır istemez, özen gerektirmez taşıması kolay içmesi kolaydır.

Artı eksi tüm yönleriyle sigara ve pipoyu göstermeye çalıştım. Şimdi iş sizin zevkinize karakterinize ve ne arzu ettiğinize bağlıdır. Sigara içmek mi pipo içmek mi bu soruyu artık kendiniz cevaplayacaksınız. Çünkü sigaranız gibi piponuz hazır önünüze gelmeyecek kendiniz hazırlayacaksınız aşama aşama. Birde şöyle bir tezatlık var ki pipo sadece nikotin alımını sağlar onu da pipo ağızlıklarıyla %60 azaltabilmektesiniz öte yandan sigara hem nikotin hem katran hem de zefir alımını sağlar. Birde karbon mono oksit cabası tabi ayrıca bunların sadece nikotini süzen sigara ağızlığı zehir özelliği taşıyan diğer maddelerin vücuda alımını sağlar. İste bu kadar net hazırlık yapmak mı yoksa sağlığınıza en büyük düşman mı siz karar verin artık. Karar verirken size verdiğim bilgileri göz önüne alarak kararlarınızı vermeye özen gösterin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ