Web sitemize hoşgeldiniz.

Tırnaklarınızın Neden Yavaş Uzadığını Hiç Merak Ettiniz Mi ?

Özellikle de kadınların çok ciddi bir değer gösterdiği tırnaklar bazı durumlarda yavaş bir şekilde uzama eğilimi gösterir. Böyle durumlarda tırnakları yavaş uzayan kadınlar ojelerini çok da fazla belli edemez ve bu da onların ruh hallerinde negatif etki yaratır. Tırnaklarını hızlı bir şekilde uzatmak isteyen kadınlar ise çeşitli yöntemler denerler ancak yine de son dönemlerde birçok kişi tırnakların yavaş uzamasının sebepleri nelerdir gibi çeşitli aramalar yapmıştır. Bu aramaların yoğunlaşmaya başlaması ise bu tarz problemlerı yaşayan kişi sayısını çok daha fazla artmaya başladığını gösterir.

Tırnak uzaması: Normal şartlarda herhangi bir tırnak 100 günde yaklaşık olarak 1 cm kadar uzayabilir ancak yavaş tırnak uzamanlarında ise bu oran neredeyse yarı yarıya kadar düşebilir.

Tırnak uzamaması problemi nelerden kaynaklı olabilir ?

Eğer tırnaklarınızın çok yavaş bir şekilde uzadığını düşünüyorsanız muhtemelen biyolojik ve fizyolojik bazı problemlere sahipsiniz demektir. Tırnakların yavaş uzamasının sebepleri genellikle birkaç şekilde açıklanabilir ve buna rağmen belli başlı bazı nedenleri olabilir.

  • B7 eksikliği nedeniyle tırnakların beslenememesi ve böylece uzayamaması
  • Tırnakları çok fazla suyla temas ettirmeme sonucu kısa kalma
  • Tırnakların yeterince beslenmemesi nedeniyle kırılması

gibi problemler tırnakların uzamasında ciddi oranlarda engelleyici faktör olarak görülür. Tırnakların yavaş uzama problemi aynı zamanda genetik faktörlere de bağlı olabilir. Genetik faktörlere bağlı olan tırnak uzamaması problemi ise genellikle müdahale edilemeyen sorunlardır.

Tırnak uzamasını sağlamak için neler yapılmalı ?

Tırnaklarınızı çok daha hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız öncelikli olarak onların bakımının son derece önemli bir şekilde yapıldığına dikkat etmeniz gerekiyor. Ellerinizi günlük olarak yaklaşık 10 dakika boyunca zeytinyağı ile ovuşturmanın sonucunda tırnaklarınız beslenecektir. İsterseniz zeytinyağı yerine badem yağı gibi çok daha besleyici ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizlerin mali bütçesine bağlı bir durumdur. Tırnakların yavaş uzamasının sebepleri beslenememe olarak açıklanabilecekte ve bu da kadınları çok daha fazla besleyici materyalleri almaya  yönlendirmektedir. İsterseniz çeşitli kimyasal yöntemlerle de tırnak uzatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ